Opera Turbo Nasıl Kullanılır

Konusu 'İnternet' forumundadır ve oguzturk tarafından 1 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Opera Turbo’yu Nasıl Kullanacağım?

  Opera Turbo, internet erişim hızını artırmak ve indirilen veri boyutunu azaltmak maksadı ile oluşturulmuş sunucu taraflı optimizasyon ve web sayfası sıkıştırma teknolojisidir.

  Ayrıca bu özellikle yani tarayıcının sol altında bulunan yeşil renkli TURBO tuşuna bastığınızda erişimi engellenmiş sitelere rahatlıkla girebiliyorsunuz. Şimdi detaylı anlatıma geçelim.

  Opera’yı açtığınızda, tarayıcının altında, durum çubuğunun solunda Opera Turbo simgesini (soldan 4. simge) göreceksiniz. Bu simgeyi durum çubuğunda iki şekilde görebilirsiniz.

  [​IMG]

  Opera Turbo’yu manuel olarak etkinleştirebileceğiniz gibi otomatik olarak etkinleştirilmesi için de yapılandırabilirsiniz. Opera Tarayıcı’nızın alt kısmındaki durum çubuğunun sol tarafında bir hız göstergesi şeklinde bir simge göreceksiniz. Bu simgeyi tıkladığınızda Turbo mod açılacaktır.

  Simgenin sağındaki ok işaretini tıklayarak Opera Turbo’yu yapılandır ayarını seçiniz.

  [​IMG]

  Daha sonra açılan pencereden Turbo’yu istediğiniz şekilde yapılandırabilirsiniz.

  [​IMG]

  Yukarıdaki ayarlardan da anlaşılacağı gibi otomatik mod sizin için en uygun yapılandırma seçeneği olabilir. Bu modda Opera sizin için bağlantı hızınızı ölçerek, hızınızın düştüğü anlarda otomatik olarak Turbo modu devreye sokar ve sizin gezinti hızınızın düşmesine izin vermez.

  Yine an alttaki seçeneği işaretleyerek hızınızın düştüğü anlarda Opera’nın sizi uyarmasını da sağlayabilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş