Opera Taşınabilir Sürüm Kurulumu Nasıl Yapılır

Konusu 'İnternet' forumundadır ve oguzturk tarafından 1 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Taşınabilir Sürüm Kurulumu Nasıl Yapılır?

  Öncelikle en son sürüm Opera’yı indirin. İndirdiğiniz kurulum dosyasını çalıştırın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir. Bu penceredeki “Seçenekler” düğmesini tıklayın.

  [​IMG]

  Açılan bu yeni pencere varsayılan olarak sistem üzerine kurulması gereken ayarlarla gelen bilgileri gösterir. Bunu yanı sıra yine kurulum sonrası simgelerin nerede olacağını ve tarayıcının sisteminizin varsayılan tarayıcı olup olmamasını da ayarlayabilirsiniz bu ekrandan.

  [​IMG]

  Bizim burada taşınabilir bir Opera kurulumu için değiştireceğimiz ayar “Şimdi kur” ayarıdır. Bu ayar karşısındaki kutucuğu açtığınızda üç farklı ayar göreceksiniz. Bunlar içerisinden “Taşınabilir kurulum (USB)” seçeneğini seçmeniz gerekecektir.

  [​IMG]

  Yine aynı penceredeki “Kurulum yolu” ayarının karşısındaki “Değiştir” düğmesini kullanarak taşınabilir sürümü nereye kurmak istiyorsanız o yolu belirtebilirsiniz.

  [​IMG]

  Kurulum çeşitleri ile ilgili bilgi almak istiyorsanız “Şimdi kur” ayarının sağ tarafındaki soru işaretini tıklayın. Aşağıdaki gibi bir açıklama penceresi belirecektir ekranda.

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş