Opera İçerik Engelleme

Konusu 'İnternet' forumundadır ve oguzturk tarafından 28 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Opera’daki İçerik Engelleme özelliği nasıl kullanılır?

  İçerik Engelleme(Content Blocking): Opera İnternet Tarayıcısı’nda varsayılan olarak bulunan , gezdiğiniz internet sitelerindeki sinir bozucu, sayfa yüklenmesini yavaşlatan veya göz zevkinizi bozan görsel,reklam vb. içerikleri bir kaç tıklama ile engelleyen kullanışlı bir özelliktir.Buözellik sayesinde sayfa içerisindeki engellenebilecek öğelerin hagisinin görüneceğine siz karar verirsiniz.

  Opera’daki İçerik Engelleme özelliğini sadece bir kaç tıklama ilekullanabilirsiniz. Bununiçin aşağıdaki yolu izlemelisiniz.

  * Web sayfası üzerinde SAĞ TIK > İÇERİK ENGELLE yolunu izleyin.

  * İçerik engelle’ye tıkladığınız da engellenebilecek içerikler gösterilecektir.Bundan sonra yapmanız gereken engellemek istediğiniz herhangi bir içeriğe tıklamak.Tıklamayı yaptığınız da benzer tüm içerikler de engellenecektir.

  * Spesifik olarak belli öğeleri engellemek isterseniz bir öğeye tıklarken aynı anda SHİFT tuşuna basılıtutun. Bu sayede sadece sizin tıkladığınız öğe(ler) engellenecektir.

  * Engellemek istediğiniz öğeleri seçtikten sonra adres çubuğunun altında çıkmış olan çubuktaki TAMAM düğmesine tıklayın. Öğeniz engellenmiştir.
   


Sayfayı Paylaş