Opel Zafira

Konusu 'Opel' forumundadır ve oguzturk tarafından 10 Aralık 2007 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Opel Zafira

  Zafira güzel bir yaşam için tasarlanmıştır. Geniş iç hacmi, baştan çıkaran çizgileri ve benzersiz sürüş keyfinin mükemmel bir kombinasyonu. Aileniz, dostlarınız veya iş arkadaşlarınızla istediğiniz yere gidebilecek, dilediğinizde iç mekanı Flex7® koltuk sistemi sayesinde ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebileceksiniz. Flex7® koltuk sisteminin size sunduğu esneklik sayesinde aracınızı yükleyebilir veya 7 koltuklu bir araç haline getirip ailenizle seyahate çıkabilirsiniz. Eğlenceli bir yolculuğa hazır mısınız?
  [​IMG]

  Esneklik hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Opel Zafira.

  Esnek eğlence için esnek düşünce.
  Size, Flex7® koltuk sistemi sayesinde yedi koltuklu esnek bir iç mekan sunuyoruz. Yükünüzle de FlexOrganizer® ilgileniyor. Her iki sistem de Opel’e özel olup yaşamı daha kolay, daha dinlendirici ve daha eğlenceli yapmak üzere tasarlanmıştır.
  [​IMG]

  Flex7® koltuk sistemi Daha fazla seçenek = daha fazla keyif.

  Flex7® koltuk sistemi, üç sıra şeklinde 7 koltuk, sayısız oturma ve yük kombinasyonları sunmaktadır. Bağımsız ikinci sıra koltuklar yük ve erişim esnekliği için kolaylıkla katlanmaktadır. Katlanmalarının yanı sıra, hacmi optimize etmek amacıyla ileriye ve geriye doğru kaymaktadırlar. Geniş bir yükleme alanı için, sadece ikinci sıradaki koltukları katlayıp ön koltuklara doğru kaydırınız. Üçüncü sıra koltuklar da katlanmakta ve tabana gizlenebilmektedir. Uzun yükler için ön yolcu koltuğu öne doğru katlanabilmektedir.
  [​IMG]

  Donanım.

  Yaşam biçiminiz tamamen size ve ailenize özgü bir şeydir. Zafira tamamen bu özgünlüğe uygun olarak donatılmıştır. Kullanım rahatlığı sağlayan ve aynı zamanda da konforu, esnekliği ve keyfi artıran teknoloji, orijinal tasarımın bir parçasıdır. Sonuç, size yeni bir esneklik ve konfor duygusu veren bir otomobildir.
  [​IMG]

  Kontrol altındasınız.

  Zafira’nın yeni benzinli ve dizel motor seçenekleri, en çağdaş ECOTEC® 16-valf teknolojisini getirmektedir. Etkin turboşarj özelliği ile birlikte, benzinli TWINPORT ve Common Rail dizel motor teknolojisi ile elde edilen sonuç, düşük yakıt tüketimi ve yüksek performans elde edilmesidir.

  Zafira’nın İnteraktif Sürüş Sistemi (IDS), güvenli bir kontrol duygusu ile mükemmel bir sürüş sağlayan Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi (ABS), Manevra Kontrol Mantığı (UCL) ve opsiyonel olarak sunulan Elektronik Stabilite ProgramıPlus (ESP®Plus) gibi güvenlik fonksiyonlarını içermektedir. Bu sistem, gelişmiş hava yastığı sistemini içeren Opel SAFETEC® sisteminin bir parçasıdır.

  Sürekli Süspansiyon Kontrolü özelliğine sahip IDSPlus, yol koşulları ve hıza duyarlı olarak ön dingil ve gövdede bulunan sensörler aracılığıyla önemli şasi parametrelerini sürekli olarak kontrol eder. Daha iyi yol tutuşu, virajlardaki üstün kontrolü ve artan sürüş dengesini hissedeceksiniz.

  Spor Sürüş Modu, tek bir düğme dokunuşuyla Zafira’yı dizginlenmesi zor bir otomobile dönüştürür.

  Gelişmiş Yaya Koruma Sistemi, Zafira’ nın zarif ve etkileyici ön tasarımına entegre edilmiştir. Sistem, olabilecek çarpma durumlarında yayalarda meydana gelebilecek yaralanmaları en aza indirmektedir.

  Sürüşe Duyarlı Ön Farlar (AFL), direksiyon açısı ve otomobilin hızına bağlı olarak yönlendirilen farlar virajlarda hassas ve güvenli bir görüş sağlar.
  [​IMG]  Modeller

  • Opel Zafira Essentia
  Zafira Essentia 1.6 Twinport Ecotec (105 Hp)
  • Opel Zafira Enjoy
  Zafira Enjoy 1.6 Twinport Ecotec (105 Hp)
  Zafira Enjoy 1.9 CDTi Dizel Active Select (150 Hp)
  • Opel Zafira Cosmo
  Zafira Cosmo 1.6 Twinport Ecotec (105 Hp)
  Zafira Cosmo 1.8 Ecotec (140Hp)
  Zafira OPC 2.0 Turbo ECOTEC (240Hp)
  Zafira Cosmo 1.9 CDTi Dizel Active Select (150 Hp)
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

Sayfayı Paylaş