Opel, Cenevre Motor Show’da Ampera Elektrikli Otomobili Piyasaya Sunacak

Konusu 'Opel' forumundadır ve ot-gu tarafından 23 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Yenilikçi GM Voltec teknolojisiyle üretilen Opel Ampera
  Rüsselsheim. Opel, Ampera’yı devrim yaratan geniş aralıklı elektrikli otomobil olarak duyurdu. Beş kapılı, dört koltuklu Opel Ampera, 2009 Cenevre Motor Show’da (5-15 Mart) piyasaya sunulacak.

  GM Avrupa Pazarlama Sorumlusu Alain Visser, “Opel; Ampera’yla birlikte, müşterilerine yüzlerce kilometre boyunca sürekli olarak elektrikli sürüş deneyimi yaşatacak ilk Avrupalı otomobil üreticisi olacak,” diye açıkladı.

  GM’nin Voltec adı verilen ve çığır açan elektrik tahrikli teknolojisi, diğer gelişmiş tahrik sistemlerinden farklı bir şekilde çalışıyor. Ampera, 60 kilometreye kadar olan kısa yolculuklarda, standart bir 230v priz ile şarj edilen, yalnızca bir adet lityum-iyon akü kullanıyor. Daha uzun mesafeler içinse, otomobil küçük bir içten yanmalı motor tarafından üretilen elektrikle yoluna devam ediyor.

  Ampera, çoğu Avrupalı müşterinin, sözgelimi yaklaşık yüzde 80’i günde 50 kilometreden az yol yapan Alman sürücülerin gündelik sürüş programlarıyla mükemmel bir uyum sağlayacak. Opel Ampera hakkında daha fazla bilgi, 3 Mart’ta Cenevre Motor Show’da açıklanacak.

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş