Opel Astra TwinTop

Konusu 'Opel' forumundadır ve oguzturk tarafından 10 Aralık 2007 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Esneklik

  Astra TwinTop’ta teknolojinin gerçekten zekice olan tarafı, onun yaşamı daha da kolaylaştırma biçimidir.

  Opel tasarım ekibi yeni Astra TwinTop modelini yaratırken bir şeye odaklanmıştı: fonksiyonellik tasarımla iç içe olmalıydı. Bunun yanı sıra, araç maksimum yolcu ve bagaj alanını da sunmalıydı.
  [​IMG]

  Yenilikçi tavan sistemi

  Çözüm, yer kazanmak amacıyla bagaj bölmesi içerisinde birbiri üzerine katlanan klasik iki-parçalı tavan tasarımı yerine, üç parçadan oluşan tasarım ve teknoloji harikası bir hardtop tavan sistemi oluşturmaktı. Bu teknoloji, Astra TwinTop’un tavanının sadece 30 saniye içerisinde ve 30 km/saat altındaki hızlarda, güvenli bir biçimde açılıp kapanmasını sağlamakla kalmamakta, aynı zamanda tasarımcıların Astra TwinTop’u içinde yaratıcılığı barındıran bir şekilde tasarladıkları anlamına da gelmektedir. Cosmo modellerinde tavan uzaktan kumanda anahtarıyla da açılıp kapanabilmektedir.
  [​IMG]

  Sürüş dinamiği

  Astra TwinTop’ın heyecan verici sürüş yeteneğinin kalbinde Opel’in sürüşü, süspansiyonu ve frenlemeyi senkronize eden İnteraktif Sürüş Sistemi dinamik ve aktif güvenlik alanlarında yeni standartlar oluşturmaktadır. IDS şasi, daha da geliştirilmiş, elektronik olarak desteklenen şasi kontrol sistemleri arasındaki mükemmel etkileşime dayalıdır. Bu bileşenlerin mükemmel senkronizasyonu sayesinde Yeni Opel Astra TwinTop, en yüksek düzeydeki yol tutuşunun yanı sıra, kritik sürüş durumlarında benzersiz aktif güvenlik önlemleri de sunmaktadır.
  [​IMG]  Opel SAFETEC® güvenlik sistemi, araçtaki tüm güvenlik önlemlerinin etkin bir biçimde ve zamanında çalışmasını sağlamaktadır. Astra TwinTop’taki SAFETEC® güvenlik sisteminin en önemli öğesi son derece sağlam ve güvenli yolcu kabinidir. Sağlam yolcu kabini, standart olarak sunulan sürücü ve ön yolcu hava yastıkları, sürücü ve ön yolcu için boyun ve bel destekli yan hava yastıkları, ön emniyet kemeri kuvvet kısıtlıyıcıları ve tüm koltuklarda sunulan üç noktalı emniyet kemeri sistemleri ile tamamlanmaktadır.
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

Sayfayı Paylaş