Opel Astra TwinTop 2010

Konusu 'Opel' forumundadır ve oguzturk tarafından 22 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Opel Astra TwinTop 2010
  Teknik Özellikler
  Donanım
  • Yağmur ve ışık sensörleri.
   Bu sensörler sayesinde, ön cam sileceklerinin gerektiği şekilde otomatik olarak çalıştırılması ve ışığa duyarlı dikiz aynasının otomatik olarak karartılması sağlanır.
  • Spor Sürüş Modu.
   Alçaltılmış Spor şasi ve IDSPlus ile birlikte sürücüye daha da heyecanlı bir sürüş deneyimi sunmaktadır. Gösterge panelinde bulunan Spor Modu düğmesine basılınca gaz pedalı hemen keskin bir tepki vermekte ve Elektro Hidrolik Direksiyon sisteminin reaksiyonları, daha direkt bir yol tutuşu için hızlanmaktadır.
  • Katlanabilir Pedal Sistemi (PRS).
   Opel Astra TwinTop’un Katlanabilir pedal sistemi ciddi bir ön çarpışma durumunda, fren ve debriyaj pedallarının bağlantılarını serbest bırakır. Bu sayede ayak ve bacak yaralanma riskinin azaltılması sağlanmaktadır.
  • Konforlu direksiyon simidi.
   Opel Astra TwinTop, yükseklik ve derinlik ayarlı bir direksiyon simidi sunarak en sevdiğiniz sürüş konumunuzu ayarlamanızı sağlayacaktır.
  • Uzaktan kumandalı direksiyon simidi.
   Daha fazla konfor ve güvenlik için, tüm müzik, bilgi ve iletişim sistemleri, direksiyon simidinden kontrol edilebilmektedir.
  • Koruma sistemleri.
   Sağlam yolcu kabini, standart olarak sunulan ön ve yan hava yastıkları, ön emniyet kemeri kuvvet kısıtlayıcıları ile tamamlanır. Ayrıca ön koltuklarda aktif kafa korumaları da mevcuttur.
  • Aktif Devrilme Koruma Sistemi.
   Sensörler tarafından etkinleştirilen bu sistem, koltuk arkalarına yerleştirilmiş roll-bar ile mükemmel bir yolcu güvenliği sağlamaktadır. Bu işlem bir saniyeden kısa sürede gerçekleştirilir ve koruma parçaları derhal yerlerine oturarak kilitlenir.
  • Sürüşe Duyarlı Bi-xenon Ön Farlar (AFL).
   Sürüşe duyarlı ön farlar, hız ve direksiyon verilerini kullanarak ve ilave viraj aydınlatması sunarak gece sürüşünü daha güvenli bir hale getirmektedir.
  • 6 vitesli şanzıman.
   Artan sürüş keyfine karşılık düşen yakıt tüketimi 1.6 Turbo ve 1.9 CDTI motorlardaki 6 vitesli şanzımanla gelir.
  • Koltuk ısıtması.
   Deri koltuk döşemesi tercih edildiğinde standart olarak sunulan bu özellik, orta konsoldaki kumanda düğmeleri ile üç farklı sıcaklıkta ayarlanabilmektedir.
  • Işığa duyarlı otomatik yanan farlar.
   Bu sensörler ile gündüz sürüş sırasında, aracın öndeki yolun ışık seviyelerine otomatik olarak uyarlanmasını ve gerekirse kısa farların otomatik olarak etkinleştirilmesi sağlanır. Sistem, tünelleri ve köprüleri ayırabilir.
  • Geniş oturma ve bagaj alanları.
   Yenilikçi tavan mekanizmasının yer kazanımı sağlayan tasarımının başka bir özelliği de, Opel Astra TwinTop’ın özellikle arka koltuk yolcuları için geniş omuz ve bacak mesafesi sağlayan ve aynı zamanda da yolcuların önemli bir bagaj hacmiyle seyahat etmelerine izin veren tam bir dört-koltuklu otomobil oluşudur.
  • Tavan sistemi.
   3 parçalı üst tavan, aracın genel tasarımıyla uyum içindedir ve bagaj alanına en uygun şekilde yerleştirilerek, size yeterince geniş bir bagaj alanı sağlar. 30 km/saat hıza kadar sürüş sırasında açılabilir veya kapanabilir. Anahtarla uzaktan da kumanda edilebilir.
  Modeller
  TwinTop
  Astra TwinTop Cosmo 1.6 Ecotec (115 Hp)
  Astra TwinTop Cosmo 1.6 Turbo (180 Hp)
  Astra TwinTop Cosmo 1.9 CDTi (150 Hp)
  Astra TwinTop Cosmo 2.0 Turbo (200 Hp)
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

 3. oguzturk Administrator Staff Member

Sayfayı Paylaş