Opel Ampera Elektrikli

Konusu 'Opel' forumundadır ve oguzturk tarafından 3 Haziran 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Heykel sanatı ve Alman hassasiyeti – Opel Ampera’nın şık aerodinamiği emisyondan arınmış sürüşe katkı sağlar. Sürücü veya yolcuların fedakarlıkta bulunmasına gerek yok: Ampera 5 kapılı, dört kişilik ve 300 litre depo kapasitesine sahip modern bir otomobilin alan, konfor ve rahatlık özelliklerini sunmaktadır.

  Neredeyse sessiz Voltec elektrikli itiş gücü ünitesi 370 Nm anlık tork ve saatte 160 km maksimum hız sağlar. Opel’in devrim yaratan teknolojisi elektriği birincil güç kaynağı ve benzini elektrik üretmek için ikincil güç kaynağı olarak kullanır. Voltec elektrikli propülsiyon sisteminin ana komponentleri T şeklindeki akü takımı, (111 kW) elektrikli itiş gücü ünitesi ve elektrikli motor jeneratörüdür.

  Yeni bir elektrikli sürüş kategorisi
  Opel Ampera elektrikli sürüşün tamamen yeni bir kategorisini temsil etmektedir. Klasik hibritlerde tekerlekler benzinli motor, elektrikli motor veya her ikisi ile döndürülür. Pratikte hibrit araçlar tam araç performansı sağlamak için her iki kaynağa da – motor ve akü – ihtiyaç duyar.

  Genişletilmiş menzilli elektrikli araç (E-REV), aracın elektrikli itiş gücü ünitesi ile çalışması bakımından hibritten veya plug-in hybrid modelinden farklıdır. Opel Ampera 60 km'lik akü aralığında yakıt kullanması gerekmez.

  Voltec teknolojisi
  Opel Ampera, şarj için 230 V çıkışa sahip herhangi bir ev prizine takılabilir. Enerji 16-kWh, T-şeklindeki lityum-iyon akü paketinde depolanır. Akü paketi tam araç hızı ve 60 km’ye kadar hızlanma performansı sağlayabilen elektrikli itiş gücü ünitesini çalıştırabilir.

  Daha uzun yolculuklarda elektrik jeneratörünü tahrik etmek için Ampera'nın araç üstü menzil genişleten motor kullanılır. Benzin ile çalışan menzil genişletici, otomobili 500 km’den daha uzun mesafelerde çalıştırmak için fazladan elektrik üretebilir.

  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Tasarruf ve Kazanç
  Opel Ampera, birçoğu evden işe ve işten eve 50 km’den daha az yol yapan birçok Avrupalı sürücünün ihityaçlarına çok uygundur.

  Voltec propülsiyon sistemi ile Opel Ampera, yalnızca elektrik ile sıfır emisyon üreterek 60 km gidebilir. Şarj etmesi de kolaydır: Ampera 230 V çıkışa sahip herhangi bir ev prizine takılabilir.

  Genişletilmiş menzil
  Opel Ampera ile sadece aküyü ve 60 km-1.4 litre (82 Hp) benzin yakıtlı elektrik jeneratörünü kullanarak 500 km’den daha fazla mesafe gidebilirsiniz.

  Akü boşaldığında yolda kalmayacaksınız. Akünün enerjisi tükendiğinde benzinırmak için elektrik sağlarken aynı zamanda aküyü şarj eder.

  Düşük maliyetlerle düşük emisyonlar
  Genişletilmiş menzilli elektrikli otomobil günlük 60 km’lik sürüş (yılda 22.000 km) dikkate alındığında yıllık 1.700 litre benzin tasarrufu sağlayacaktır. Başlangıç karşılaştırması olarak: Elektrikli bir Opel Ampera’yı işletme maliyeti km başına yaklaşık 0.02 € iken litresi 1.16 € olan benzin kullanıldığında bu maliyet km başına 0.09 €’dur. Diğer bir deyişle elektrikle çalışan Opel Ampera’nın kilometre maliyeti geçerli yakıt fiyatları üzerinden klasik benzinli aracın kilometre maliyetinin beşte biridir.*

  Ek vergi teşvikleri ve karları göz önünde bulundurulduğunda bu teknoloji pazardaki klasik tekliflere ek olarak gerçekten cazip bir alternatif teşkil etmektedir.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş