Olympus SP-590 UZ

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 2 Kasım 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  Olympus SP-590 UZ

  [​IMG]
  SP serisi bir ultra zum efsanesidir ve yani SP-590UZ ile Olympus zum konusundaki uzmanlığını daha da ileri götürmüştür: dahili 26x ultra zum ile neredeyse hiçbir şey SP-590UZ'den kaçamaz. İkili Görüntü Sabitleme özelliği, 26x optik zum kullanılırken bile bulanık fotoğrafları önler; ayrıca Gelişmiş Yüz Algılama Teknolojisiyle fotoğraf makineniz 16 adede kadar yüzü algılar ve optimum netleme ve pozlandırma ayarlarını yapar. Fotoğraf makinesi saniyede 10 kareye kadar hızlı arka arkaya çekim sağlarken, P/A/S/M pozlandırma modları yaratıcılıkta özgürlük sunar. Ayrıca Yüksek Tanımlı Multimedya Arayüzü (HDMI) sayesinde Yüksek Tanımlı bir televizyonda jilet keskinliğindeki fotoğraflarınızı hayranlıkla izleyebilirsiniz.

  İç mekanlarda, dışarıda doğada olun veya tatilde bir yerlerde dinleniyor olun, SP-590UZ yanınızda bir sürü ekipman taşımadan çevrenizdeki her şeyi çekebileceğiniz ideal bir fotoğraf makinesidir. Parlak 26x (bir 35mm fotoğraf makinesinde 26-676mm'ye eşdeğer) geniş optik zum özelliği sayesinde çok uzak mesafelerden konuları yakalama özelliğiyle öne çıkmaktadır. Yarış pistinde favori sürücülerinizin birinciliklerini kutlamalarının etkileyici yakın çekimlerini kolaylaştırmaktadır - en arka sıradan bile. Ayrıca, geniş görüş açısı fotoğrafçıların birden fazla eylemi tek bir kareye sığdırmasını sağlamaktadır. Opsiyonel 17N Tele dönüştürücü ve CLA-11 Adaptör Halkasıyla SP-590UZ 1149mm'ye kadar emsalsiz büyütme düzeylerine erişebilir. Buna 5x dijital zum da eklendiğine toplam büyütme katsayısı inanılmaz 130x, yani 3380mm'ye erişir.

  Fakat bu zumlama cesareti SP-590UZ'yi meşhur yapan tek özellik değildir. Gerçek hız ihtiyacı olanlar için, SP-590UZ ultra yüksek hızda çekim özelliği sunmaktadır: saniyede 10 kare yarış gerçek bir "fotofiniş"e kaldığında kararı sizin vermenizi sağlar! Ayrıca, pit şeridinde fotoğrafçılar bu modelin Süper Makro modunu gerçekten takdir edeceklerdir. Bu özellik sadece 1cm'den ayrıntılı yakın çekimlerin yapılmasını sağlar.

  Olympus SP-590 UZ fotoğraf makinesi özellikleri
  • Küçük boyutta en güçlü optik performans : 26x geniş optik zum (26-676mm) - heyecanlı yakınlaşmalardan hareketli nefes kesen sahnelere , 130x dijital zum dahildir
  • Çift Görüntü Sabitleme (mekanik ve dijital görüntü sabitlemeyi bir arada sunar) sayesinde kamera titreşimini ve görüntü bulanıklığını engeller
  • Yüksek hızlı 10 kare/sn ardışık çekim ile anı kaçırmayın
  • Yaratıcı özgürlük için P/A/S/M çekim modları
  • Yüksek Netlikte Multimedya Arayüzü (HDMI) teknolojisi görüntüleri yüksek netlik kalitesinde HDMI uyumlu HD TV'lerde izlenmesini sağlar.
  • Poster boyutunda baskı için 12 Megapiksel
  • 16 kişiye kadar mükemmel odaklanmış ve pozlanmış yüzler için Geliştirilmiş Yüz Tanıma. Gölge ayarlama teknolojisi ile fotoğrafın diğer alanlarında doğru pozlama.
  • Parlak güneş ışığında ve zor açılarda bile mükemmel görüntü veren 6.9cm / 2.7 inç HyperCrystal II LCD (230,000 piksel) ekran
  • Doğrudan Fotoğraf Makinesi gövdesinden dahili flaş ve kablosuz flaş kontrolü
  • Sesli film kaydı ile hatıralarınızı yaşayın (30 kare/sn'de VGA çözünürlüğe kadar)
  • xD-Picture Kart ve microSD Kart uyumludur

  Olympus SP-590 UZ Kutu içeriği
  • Lens kapağı
  • El Kayışı
  • Kullanma kılavuzu
  • Dünya çapında garanti kartı
  • 4x AA Pil
  • CB-AVC3 (Audio/Video kablosu)
  • CB-USB6 (USB Kablosu)
  • OLYMPUS Master 2 (Yazılım CD-Rom'u)
  • MASD-1 (microSD bağlantısı)
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  harika bir makine özelliklere bakıldığında ama fujifilmin megazum makineleri ile kıyaslama yaparsak hangisi ağır basar pult hocam ;)
   
 3. pult Well-Known Member

  Olyumpus'un zoom konusunda,daha doğrusu lens ve optik konusunda eline su dökecek hiç bir firma yok gibi,olyumpus'un lens ve optikteki başarısı olympusun fotokamera segmentinede büyük bir artı olarak yansıyor,ama birde işin donanım kısmı var,işte orada olympus hafiften bir frenliyor,eğer donanım kısmını fujifilm ile kıyaslarsak donanım olarak fuji bir adım öndedir.
  Bu bahsi geçen makimeyi fujinin f100fs'i ile kıyaslarsak f100fs bir adım öndedir diyebilirim.
   
 4. GamZe Moderator

  lensin kenarındaki gümüş renkli kısım makinenin ahengini bozmuş kasanın estetikliği ve kalitesi benim için önemli ama yinede yakından görüp incelemekte fayda var.
   
 5. pult Well-Known Member

  Evet o kısım benimde hoşuma gitmedi,her nedense ben olyumpus makineleri hiç sevemedim.
   
 6. GamZe Moderator

  olympus mercekteki başarısını donanımdada gösterse bunu güçlü reklam stratejisi ile süsleyip kampanyalar yapsa piyasada daha iyi yerlere gelecektir ama tabi onlarında bildikleri vardır biz dışardan gördüğümüzü söyleyebiliriz sadece, demekki canon, nikon, sony gibi devlerle mücadele etmeyi gözlerine kestiremiyorlar, ama mercek-lens deyince olympus ilk akla gelen markalardan herkes kendi işini yapsındalar belkide :)
   
 7. pult Well-Known Member

  ATA,olyumpus'un ağırlık verdiği iş dalı teleskoplar ve mikroskoplar,fotoğrafçılık olympusun çok az bir alanını kaplıyor.
   
 8. BaRıŞ Well-Known Member

  bir piyasaya iddalı olmak için girmek lazım laf olsun diye değil ;) ama şuda var tabi başarı kolay kolay gelmiyor yılların tecrübesi birikimi gerekiyor şuan o bilgi birikimini sağlıyor olabilirler
   

Sayfayı Paylaş