Olympus EP1 Pen

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 20 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  Olympus EP1 Pen

  [​IMG]
  Olympus'un klasik modellerinden biri pen adlı formatının ne olduğu bilinmeyen slr'mi slr-like'mi kompakt'mı hepisinin karışımımı yani belli değil 2009 sonuna doğru çıkarmayı düşünüyor,bütün yorumlarda bir efsanenin dönüşü gibi laflar edilsede şekil tip itibariyle benim hiç hoşuma gitimiyor,tasarım olarak eski modelinden pekte farklı olmayan pen içerik olarak bir teknoloji harikası.
  Bu yeni ultra kompakt melez cihaz, fotoğrafçılıktan bildiğiniz alan derinliği ve Sanat Filtreleri efektleriyle HD kalitesinde filmler bile çekebilmektedir. Doğal olarak E-P1, örn. görüntü sabitleme, bir toz azaltma sistemi ve değiştirilebilir aydınlık lensler gibi Olympus görüntüleme teknolojisinin tüm avantajlarını barındırmaktadır.
  Modern teknolojinin klasik Olympus Pen serisinin zamansız stiliyle birleştirilmesiyle ayna kutusunun çıkartılması, Olympus Pen E-P1 modelinin büyük ölçüde küçültülmüş kompakt bir boyuta kavuşmasını sağlamıştır. Bu tip bir aynasız konstrüksiyon, nefes kesen yeni bir tasarımında temeli oluşturmaktadır. Şık gövde kaplaması ve opsiyonel FL-14 flaş, makineye Olympus Pen F modelinden esinlenen bir retro görünüm kazandırmıştır. Kompaktlığı ve kolay kullanılabilirliği sayesinde bu efsane fotoğraf makinesi, fotoğrafçılık tarihinde en popüler ve çığır açan ürünlerden biri olmuştur.
  High-end görünümüne uyacak şekilde, E-P1 modeli D-SLR kalitesinde fotoğraflar verebilmek üzere en yeni Olympus teknolojileriyle donatılmıştır. Makine üzerinde görüntü sabitleme özelliğine ek olarak, bu makineye yeni Micro Four Thirds formatı için özel olarak tasarlanmış ilk Olympus değiştirilebilir lensler eşlik eder: M. ZUIKO DIGITAL 17mm 1:2.8 Yassı (34mm) ve M. ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 (28-84mm) lensleri.
   


 2. ot-gu Genel Sorumlu

  D-slr ye şekil olarak benzemediği kesinde, slr-like ile kompak arasında gidip gelinebilir :)
   
 3. pult Well-Known Member

  D-SLR'a gövde olarak benzemesede içerik olarak tamamen aynı hatta bazı konularda avantajlarıda HD fil çekebilmesi gibi,en önemlisi lensinin değşitirilebilir olması.
   

Sayfayı Paylaş