Okul Proje Örnekleri

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 9 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Resimli Okul Proje Örnekleri
  Harika okul eğitimliği projeleri, Okul projesi örneği, yeşil okul proje örnekleri

  70°N Mimarlık şirketi tarafından tasarlanıp uygulanan bu ana okulu dış oyun alanından birkaç boylamsal bölge olarak planlanmış. Çatısındaki ara ara boşluklar kış bahçesi gibi bir havaya sokmuş anaokulunu. İç mekan daha aydınlık ve ferah bir hale dönüşmüş. Çocukların dışarıdaki iklim değişikliklerini rahatça gözlemleyebilecekleri bir alan yaratılmış. Ayrıca su-oyun odalarıda bu anaokulunda düşünülmüş ayrıntılardan biri.

  Oyun odalarının bazı köşelerinde büyük çoçoklar için özel tasarlanmış girintili çıkıntılı yapıya sahip sert görünüşlü giysi dolapları nulunuyor. Mutfak ve oyun odaları yapının dışa bakan cephesinde bulunuyor. Giysi dolaplarının içinde hem oyun oynanıyor hem dolap olarak kullanılıyor. Okuma saatleri için ve sessiz faliyetler için ayrı bölümler oluşturulmuş. Ayrıca oynama duvarlarıda oyun odasının hemen her köşesinde kullanılmış. Anaokulu odaların kullanımında değişiklik yapılabilecek şekilde inşa edilmiş. Çok basit hareketlerle her odayı değiştirebilir ve faaliyet göstericek hale dönüştürülebilir olarak tasarlanmış. Odaları değiştirmek ve boş alanları yenilemek için bir kaç seçenek var. Duvarlarda da esneklik mevcut. Duvarlar; kendi ekseni etrafında dönebilir, farklı konumlara uydurulabilir ve büyük odaları bölüp küçük odalara ayırabilir. Mobilya ve oyuncaklar, duvar sistemine kısmen bütünleşmiş bundan dolayı zemin alanı gibi kullanılabilir veya özgür bırakılabilir. Çizim masaları, duvarlar ve kukla oynatma tiyatrosu özgür bir biçimde bırakılmış.

  Ana okulunda gezeken en çok da kullanılan renler dikkati çekiyor. Çocuklara endeksli planlanmış olan okul tam anlamıyla çocuk yuvası kelimesinin karşılığı gicbi. Duvarlar, oyun odaları çocukların kurcalama, atlama, zırlama, enerjilerini atmak için kullandıkları tüm olanakları sunmuş. Her bir odadan farklı bir macera çıkıyor. Hayal dünyası geniş olan çocuklar için iyi bir yaşam merkezi. Oyuncak rafları ve Oyun evleri ile anaokulu projesi gerçekten çok başarılı.

  Örnek okul proje resimleri
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Okul Proje Örnekleri fotoğrafları
   


Sayfayı Paylaş