Office 2003, İmzalı Posta Ayarları

Konusu 'İnternet' forumundadır ve KaRaHaN tarafından 20 Haziran 2008 başlatılmıştır.

 1. KaRaHaN Well-Known Member


  Sertifikanın Sisteme Yüklenmesi: 1. Outlook'ta güvenlik ayarları yapılmadan önce sertifikanızın işletim sistemine yüklenmesi gerekir. Bunun için kullanılacak olan akıllı kart, izleme aracı ile açılarak imzalama sertifikası sisteme yüklenir.

  [​IMG]

  Outlook'a Elektronik İmza Yükleme: 2. Outlook Express programı açılır Tools / Araçlar menüsünün altında yer alan Accounts / Seçenekler seçilir. Yeni bir pencere açılır.

  [​IMG]

  3. Açılan pencerede mail adresininiz bağlı bulunduğu hesap seçilir ve yan tarafta yer alan Properties / Özellikler butonuna basılır.

  [​IMG]

  4. Açılan pencerede Security / Güvenlik sekmesi seçilir. Burada yer alan Signing certificate / İmzalama Sertifikası başlığı altındaki Select... / Seç (üstteki) butonuna tıklanır.

  [​IMG]

  5. Açılan pencerede size ait olan sertifika seçilir ve OK butonuna basılır.

  [​IMG]

  6. Açılan tüm pencereler Tamam butonuna basılarak kapatılır.


  Outlook Express Kullanarak İmzalı Posta Gönderme: 7. Yeni posta gönderme sayfası açılır. Kırmızı renkle belirlenmiş Dijital Olarak İmzala / Sign butonuna basılır.

  [​IMG]

  8. Mesaj içeriği doldurulduktan sonra Gönder / Send butonuna basılır.

  Outlook Express Kullanarak Gelen İmzalı Postayı Açma: 9. İmzalı olarak gönderilen posta seçildiğinde aşağıdaki gibi onay ekranı çıkacaktır. Bu ekranın altındaki Continue / Seç butonuna basılır (Kutunun işaretlenmesi durumunda bu ekran gelmeyecektir).

  [​IMG]

  10. Açılan mailin içerigi görüntülenir. Sağ üstteki Digital İmza butonuna tıklanıldığında gönderene ait sertifika bilgileri lstelenir.

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş