Objektif ve Çeşitleri

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve RüzGaR tarafından 3 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  Leica DG Macro-Elmarit 45mm lens

  [​IMG]
  Yeni Leica objektif sistemi distorsiyon etkisini ve renk sapmalarını minimuma indirmede Micro Four Thirds standardının avantajlarından yararlanıyor. Panasonic'in Mega O.I.S. Optik Görüntü Sabitleyicisi kamera titremesinden kaynaklanan bulanıklıkları engellerken loş ışıklı ortamlarda veya makro çekimlerde tripod kullanmaya gerek kalmadan net görüntüler elde edilmesini sağlıyor.


  Leica DG Macro-Elmarit 45 mm objektif hareketli yapıda üç grup halinde dâhili netleme sistemi ile mükemmel çözünürlük ve kontrast sunuyor. Leica DG Macro-Elmarit 45mm / F2.8 ASPH. / MEGA O.I.S. objektifi aynı zamanda portre, orta mesafe şipşak veya manzara çekimlerinin yanında yakın mesafeden makro fotoğraflarda da mükemmel bir performans gösteriyor. Yeni objektif, Panasonic Lumix G Micro System fotoğraf makineleri ile kullanıldığında gelişmiş kontrast AF sistemin kullanımına olanak tanıyor. Bu sistemde Yüz Algılama fonksiyonu da bulunuyor. Yedi yaprak, yuvarlak şekilli bir diyafram yapısı oluşturarak geniş diyafram değerlerindeki çekimlerde flu alanlarda düzgün bir etki yaratıyor.


  özellikleri
  Leica DG Macro-Elmarit 45mm / F2.8 ASPH. / MEGA O.I.S.
  Lens yapısı : 10 grup halinde 14 eleman (1 Asferik, 1 ED lens)
  Yuva : Micro Four Thirds
  Optik Görüntü Sabitleyici: Var
  Odak mesafesi : f = 45mm (35mm eşdeğeri 90mm)
  diyafram tipi : 7 diyafram yaprağı / Dairesel diyafram açıklığı
  diyafram: F2.8
  Minimum diyafram değeri: F22
  En yakın odaklama mesafesi: FULL:0.15m/0.50ft, LIMIT: 0.5m/1.64ft
  Maksimum yakınlaştırma : Yaklaşık 1.0x / 2.0x (35mm eşdeğeri)
  Diyagonal görüş açısı: 27°
  Filter boyutu : φ46mm / 1.81 inç
  Maksimum çap: φ63mm / 2.48 inç
  Genel uzunluk : yaklaşık 62.5mm
  Ağırlık : Yaklaşık 225 gram
  Standard aksesuarlar : Lens kapağı, Lens başlığı, Lens arka kapağı, Lens çantası
   


 2. pult Well-Known Member

  Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS lens

  [​IMG]
  Evet Canon şu günlerde coşmuş durumda yeni lensler yeni d-slr makineler arka arkaya duyruluyor veya çıkıyor,bize yarayan tarafı yeni modellerin çıkmasıyla beraber bir alt modellerin bir hayli ucuzlaması olacak:).
  Gelelim lense,EF-S serisi lenslerini EOS EF-S fotoğraf makinesi sahipleri için tasarladığı yeni ve güçlü Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS kit lensi ile güçlendiriyor. Canon'un yeni lensi Canon'un yeni APS-C sensörlü Canon EOS 7D dijital SLR fotoğraf makinesinin performansını karşılayacak şekilde tasarlanmış. 3 stop görüntü sabitleme özelliğine ve 7.5x süepr yakınlaştırma mesafesine (yaklaşık 29-216mm odak uzaklık değeri karşılığı) sahip olan yeni Canon lens geniş odak uzaklık değerleri ile 0.45 metre mesafeden netleme yapabiliyor. Canon'un genel amaçlı kullanıma olanak tanıyan yeni lensi standart kit lenslerinden terfi etmek isteyen fotoğrafseverler için ideal bir ürün.

  Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS lens 4 stop görüntü sabitleme esnekliğinden kaynaklanan harika bir loş ışık performansına sahip. Lensin ultra düşük dağınımlı (UD) mercekleriyle asferik lens elemanları ve hayalet görüntülerle ve yansımaları engelleyen özel katması sayesinde tüm odak uzaklık değerlerinde son derece kaliteli görüntüler elde ediliyor. Canon EF-S 15-135mm lens dairesel diyaframı ile harika bir arka plan fluluğu (bokeh etkisi) elde edilmesini sağlıyor.

  Canon yeni Canon EF-S 15-135 mm lensi daha önceki EF-S serisi lenslere göre daha güzel ve göze hoş gelen geliştirilmiş bir dış görümüme sahip. Geniş bir odak uzaklık mesafesi sunan Canon EF-S 15-135mm f/3.5-5.6 IS lens günlük çekimler yapan veya çok sayıda lens yerine daha hafif bir lens arayışında olan fotoğrafseverler için ideal bir çok yönlü ürün.
   
 3. pult Well-Known Member

  Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM lens

  [​IMG]
  Canon, amiral gemisi niteliğindeki L serisi profesyonel lens ürün yelpazesinin en son üyesi Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM lensini tanıttı. Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM lens EOS lens serisindeki makro modeller arasında görüntü sabitleme sistemine sahip olan ilk ürün olma özelliği taşıyor. Lensin görüntü sabitleme özelliği fotoğrafseverlerin tripod kullanmaya gerek kalmadan çarpıcı kalitede makro fotoğraflar çekmelerine yardımcı oluyor. Canon'un yüksek kaliteli orta telefoto makro lensi ne üstün optik kalitesini talep eden fotoğrafseverlere yönelik olarak tasarlanmış. Lensin yeni Hibrit IS görüntü sabitleme sistemi normal çekimlerde kamera sarsıntısını dengeleyerek 4 stop'a kadar düzeltme sağlıyor.

  Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM lensin Super Spectra katmanı hayalet görüntüleri ve yansımaları engellerken ultra düşük dağınımlı (UD) mercekleriyle de yüksek çözünürlüklü ve zengin kontrastlı görüntülerde renk sapmalarını düzeltiyor. Dokuz yapraklı dairesel diyafram yapısı netlenen nesneleri gayet hoş ve flu arka planlar önünde çarpıcı şekilde öne çıkarırken sessiz ve yüksek hızdaki USM otomatik netleme motoru ile odaklamaya seri şekilde gerçekleştiriyor.

  L serisi modellerde olduğu gibi Canon EF 100mm lensin de toza ve suya karşı korumalı bir yapısı bulunuyor. Canon EF 100mm lensin kullanılabildiği bazı aksesuarlar şöyle: Tripod Yuvası D, Macro Lite adaptör 67, ET-73 Lens Siperi ve EF12 II ile EF25 II uzatmaları. Lense takılan tripod yuvası adaptör kullanımının gerekliliğini ortadan kaldırarak seri şekilde portre ve manzara çekimleri yapılmasını kolaylaştırıyor. MR-14EX ve MT-24EX Speedlite birimleri de MacroLite adaptörleri aracılığıyla kullanılabiliyor.
   
 4. pult Well-Known Member

  Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6

  [​IMG]
  Canon'un genelde giriş seviyesi D-SLR makineleri ile beraber verdiği kit lens olan EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 canonun ucuz lenslerinden biridir.

  Marka Canon
  Model EF-S 18-55mm f/3.5-5.6
  Yuva EF-S
  Objektif yapısı 9 groups - 11 elements
  Odak mesafesi 18-55mm
  Maksimum diyafram f/3.5
  Minimum diyafram f/38
  En yakın netlik mesafesi 28cm
  Filtre çapı 58mm
  Işık siperliği EW-60C
  Boyutlar 66.2 x 69mm
  Ağırlık 190 gram
   
 5. pult Well-Known Member

  Tamron SP AF 200-500mm f/5-6.3 Di LD IF


  [​IMG]

  Tamron'un güzel lenslerinden biri 200-500 biraz pahalı olmasına rağmen fiyatının hakkını veren bir lens,benimde deneme şansım olmuştu bu lensi,performansı gayet güzeldi,biraz ucuz olsaydı fena olmazdı.


  Eleman/Grup 13/10
  En kısa odaklama mesafesi 250cm
  Minimum Diyafram Açıklığı f:/5-6.3
  Filtre Çapı 86mm
   
 6. pult Well-Known Member

  Samsung-18-250 f/3.5-6.3

  [​IMG]

  Samsung'dan 18-250 f/3.5-6.3 Geniş Açı Bir zoom lens şu günlerde piyasaya çıkmış durumda,Samsung ve pentax D-SLR makinesi olanlara duyrulur.


  En kısa odaklma mesafesi 45cm
  Minimum Diyafram Açıklığı f/3.5-6.3
  Filtre Çapı 62 mm
   
 7. pult Well-Known Member

  Sigma 70-300mm lens
  [​IMG]
  Sigma yeni 70-300mm F4-5.6 DG OS objektifini tanıttı. Sigma'nın yeni telefoto zum objektifi Sigma'ya özgü OS (Optical Stabiliser / Optik Sabitleyici) fonksiyonuna ve kompakt bir tasarım yapısına sahip. Objektifin optik görüntü sabitleyici fonksiyonu fotoğraf çekimlerinde yaklaşık 4 stop daha yavaş çekim hızı değerleri kullanımına olanak tanıyor. Böylece spor doğa fotoğrafları gibi çekimler çok daha şekilde gerçekleştirilebiliyor. Sony ve Pentax lens yuvasına sahip olan fotoğraf makinelerinde sarsıntı engelleme sistemi bulunsa dahi objektifin optik sabitleyici fonksiyonu kullanılabiliyor. Sarsıntı dengeleme işlevi vizörden izlenebildiğinden dolayı kullanıcılar netlemenin doğru olup olmadığını kolaylıkla kontrol edebiliyorlar.

  Sigma 70-300mm özellikleri
  • Sigma'ya özgü OS (Optical Stabiliser / Optik Sabitleyici) fonksiyonu
  • Sapmaların mükemmel şekilde düzeltilmesi için SLD cam eleman
  • Super Multi-Layer Coating çok katmanlı kaplama
  • Kompakt lens yapısı
  • Full frame ve APS-C sensörlü dijital SLR kameralarla kullanılabilme
   
 8. pult Well-Known Member

  LENS ÇEŞİTLERİ


  SABİT ODAK UZUNLUKLU LENSLER

  Sabit odak uzunluklu lensler zoom lenslere oranla genellikler daha geniş/fazla maksimum diyafram değeri verir.

  ZOOM LENSLER


  Zoom lensler iki veya daha fazla sabit odak uzunluklu lensin eşdeğerini bir ünite içinde sunarlar.Bazı zoom lenslerin maksimum diyafram değeri bir başka fokal uzunluğa geçildiğinde değişebilir. Fakat TTL (doğrudan lensten ölçüm) doğru pozlama için gerekli hesaplamayı yaparak ilgili değere getirir.

  IMAGE STABİLİSER(GÖRÜNTÜ SABİTLEYİCi) LENSLER


  Lensin içindeki dahili Gyro,sensör bir görüntü sabitleyici kontrol eder. Fotoğraf makinasının sallanmasını veya titremesinden kaynaklanan etkileri azaltır. Normalden iki yada iç stop (durak) daha yavaş perde hızıyla netsizlik (blur) olmadan çekim yapmak mümkün olur.

  DİFFRACTİVE OPTİCAL LENSLER


  DO lensler profesyonel lenslerde yeni seviyeyi gösterir. Buyen teknoloji ticari lenslerde geleneksel lenslerde mümkün olmayan karekteristikler , boyut ve ağırlıkta dramatik azalmalar meydana getirmiştir. Lens kaplaması dijital fotoğraf makinaları ile kullanıldığında bazen oluşan ghosting ve flare etkidini minimize etmiştir.

  TILT &SHIFT LENSLER

  Bu lensler fotoğraf makinasının gövdesinde bir açıyla (tilt edilme) kaydırılabilirler ve lensin ekseni çerçevenin/karenin ortasından kaydırılabilirler(shift edilme). Bu da perspektif distorsiyonunun düzeltilmesine net alan derinliğinin manipülasyonuna izin verir.Mimari ve yakın çekim için idealdir. Autofocus (otomatik netleme) yoktur.

  MACRO LENSLER


  Makro lensler yakın çekim fotoğrafçılığı için dizayn edilmiştir. Bir çoğu sonsuza netleyebilse de gerçek performansları (optimum performansları) kısa netlik mesafelerindedir.

  GENİŞ AÇI ZOOM LENSLER


  Geniş açı lensler bir fotoğrafçının rüyasının cevabıdır. Bu lenslerin çok yönülüğü amatör ve profesyonel fotoğrafçılar arasında popüler bir seçim haline getirir.İster yakın çekim ister geniş bir gökyüzü fotoğraflıyor/çekiyor olun bu lensler çok çeşitli fotoğrafik seçenekler sunar.

  Bir geniş açı bir zoon lensin temel karekteristiği sahip olduğu geniş görüş açısı ve perspektifidir.Çok geniş manzara fotoğrafından iç mekan fotoğrafına yada grup fotoğraf çekimine kadar büyük bir çalışma esnekliği sağlar.

  En temel yararlarında birisi sahip olduğu geniş açı perspektifine kısa odak uzunluklarında çekim yeteneği sağlamasıdır.Ön plan ve arka plan(zemin) arasındaki uzak-yakın ilişkisini tek bir kareye sığdırabilirsiniz.

  Örneğin beyaz bulutları zemin olarak ana konuya kullanıp gökyüzü zenginliğini gösterebilirsiniz.İnsanları çektiğinizde çevredekilerle dökümenter bir dokunuş sunabilirsiniz.Portre çekerken ise bir adım daha yanaşarak geniş açı zoom lensiniz ile onun özel karekteristiğini daha açık gösterebilirsiniz.

  STANDARD ZOOM LENSLER

  Aile fotoğrafında seyahat fotoğrafına manzara fotoğrafı veya doğa da yakın çekime kadar bir çok konuyu standart zoom lenslerle çekebilirsiniz.

  Standart zoom lensler popülerdir ,çünkü genellikle geniş açıdan medium(orta) telefoto aralığında odak uzunluğu (focal length) sahiptirler.Bu nedenle tek bir lens ile aile gezi fotoğrafı manzara yada haber fotoğrafı çekebilirsiniz.

  SLR dünyasına yeni katılanlar için bir zoom lens kullanmaları bu lensin çalışabilfiği/gösterebildiği görüş açılarında rahatça çalışma fotoğrafı çekme olanağı sağlar.

  TELEFOTO VE SUPER TELEFOTO LENSLER

  Bu lensler önümüzdeki görüntüyü değişik dramatik olay/serüvenlere çevirebilir. Güzel yakın çekimler (Close-up) dinamizmini koruyan manzaralar, fotoğrafçılığın değişik bir çok talebi isteği için çözümler sunar.

  ULTRA GENİŞ AÇI LENSLER

  Ultra geniş açı lenslerin isansan gözünün kabiliyetinden daha fazla (geniş) görüş açısı suanbilme özelliği ,size ilginç görsel distorsiyon olan fotoğraflar yaratmaya izin verir . Bu lensler size geniş görüş açısından daha fazlasını sunar.Eksajere (abartılı) perspektif efekti gibi…

  Geniş açı lenslerin ,gözlerinizde yakalayabileceğinizden daha fazla görüş açısıyla yakalama kapasitesi vardır.Bu lenslerle fotoğrafın ufuklarını genişletebilirsiniz.Tek ve ilginç fotoğraflar için sonsuz olanaklar sunarlar.

  GENİŞ AÇI LENSLER

  Geniş açı lensler hem ana konunun hem de arka planın beraber keskin netlikte olmasına imkan verirler. Konu ve arka planın gerçekçi bir perspektifle sunulması için çok kullanışlıdırlar. Geniş açı görüş açısıyla derinlik duygusunu dengeleyerek realistik (gerçekçi) imajlar sağlarlar.Her ne kadar sağlanan net alan derinliği varsa da ön planın net arka planın flu (Blur) netsiz olduğu fotoğraflar yaratabilirisiniz.

  Elbetteki geni açı lensler iç mekanlarda ki çekimler grup veya manzara çekimi gibi uygulamalar için iyi bir seçimdir.Yakın odaklama yetenekleri örneğin bir çiçeği çekerken Makro bir objeltifle lensle çektiğinizden daha değişik duygu verebilir

  STANDART LENSLER


  50 mm lens ile ne görüyorsanız onu elde edersiniz.Doğal perspektifi ve görüş açısı lensin gördüğü ile sizin gördüğünüzünbirbirine çok yakın olması demektir. Bir standart lensin “FOTOĞRAFÇILIĞIN TEMELLERİNİ” öğrenmek için en iyi seçimdir.

  Basitçe diyaframı fotoğraf makinasının açısnı,pozisyonunu ayarlayarak bir geni açı yada telefoto lensle çekilmiş gibi dramatik fotoğraflar elde edebilirisiniz.

  Bir standart lensi iyi olarak kullanabilmenin anahtarı, konunun mesafesi ile perspektif arasında bir dengekrmaktır. Arka alan netsizliği efekti diyaframı açarak sağlanacaktır. Değişik çekim açılarını dikkate almak ifadenizi hatırı sayılır şekilde geliştirebilir.

  Bu lenslerle, lens kullanımını tüm temel kurallarını uygulayabilir bir fotoğrafçı olarak yeteneğinizi doğrudan anlatabilirsiniz.
   
 9. pult Well-Known Member

  Nikon AF-S DX Micro Nikkor 85mm

  [​IMG]
  Nikon üstün mercek kalitesine sahip kompakt ve hafif yapıdaki DX format yeni Nikon AF-S DX Micro Nikkor 85mm F/3.5G VR makro objektifini duyurdu. Nikon'un ikinci nesil Vibration Reduction (VR II) Titreşim Azaltma sistemine ve 1:1 reprodüksiyon oranına sahip olan Nikon 85mm mikro lens yakın fotoğrafçılık dünyasını keşfetmek isteyen kullanıcılar için ideal bir model. Makro fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için mükemmel bir seçim olan Nkon AF-S DX Micro Nikkor 85mm F/3.5G VR objektif 1:1 reprodüksiyon oranı ile kullanıcıların zengin detaylara sahip canlı gibi görünen yakın çekimler yapabilmelerine yardımcı oluyor. VR II titreşim azaltma sistemi fotoğraf ve video kayıtlarında keskin netlikte görüntüler sağlıyor.


  Nikon Avrupa Lens, Aksesuar ve Yazılım Ürünleri Müdürü Zurab Kiknadze: "Bu tür objektifler standart kit lenslerine kıyasla çok daha zengin ve esnek çekim olanakları sunuyorlar. Nikon AF-S DX Micro Nikkor 85mm F/3.5G VR kompakt ve hafif yapısı sayesinde D90 ve D5000 gibi dijital SLR fotoğraf makineleri ile dengeli bir birliktelik oluşturuyor."

  Nikon DX format, Nikon D90 ve Nikon D5000 gibi DSLR fotoğraf makineleri ile gayet dengeli bir kullanım sağlayan kompakt ve hafif bir lens yapısı elde edilmesini sağlıyor. FX/35mm formatta 127.5mm odak uzaklık eşdeğerine eşit bir görüntü açısı sağlayan yeni Nikkor lens standart lenslerin sunduğu olanakların ötesine geçerek portre fotoğrafçılığını çok daha keyifli hale getiriyor.

  Nikon Micro Nikkor 85mm lens
  Nikon'un büyük beğeni görmüş ED cam yapısı dairesel yapıdaki dokuz yapraklı diyafram yapısı sayesinde keskin netlikte ve yüksek kontrast değerlerindeki görüntülerin son derece hoş bir fluluk etkisinde arka planlarla fotoğraflanabilmesini sağlıyor. Lensin SWM netleme motoru ise otomatik netleme işlemlerinin akıcı ve hassas şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor.
   
 10. pult Well-Known Member

  Micro Four Thirds,olympus ve panasonic'in ısrarla üzerinde durdukları bir D-SLR şekli,yerindeyse kompakt D-SLR demek daha doğru olur.
  Micro Four Thirds tutkunları için Olympus PEN E-P2 fotoğraf makinesinin duyurusunun yanı sıra Micro Four Thirds Olympus ZUIKO lenslerle ilgili haberler de önemliydi. Olympus genelde bu lenslerle ilgili olarak çok göze çarpan duyurular yapmasa da firmanın web sitesinde bu konuda detaylı bilgi bulmak olanaklı. Web sitesindeki yol haritası sayesinde Micro Four Thirds sitem ile ilgili olarak Olympus ZUIKO dijital lenslerin gidişatını izlemek mümkün. Bu haritaya göre 2010'un ilk yarısında ultra geniş açılı bir zum lens olan Olympus ZUIKO m. ED 9-18 mm f/4.0-5.6 ED (35mm eşdeğeri 18-36 mm) .
   
 11. pult Well-Known Member

  [​IMG]

  Pentax, kendi dijital SLR fotoğraf makineleri ile kullanılmak üzere tasarlanmış yeni smc Pentax D FA Macro 100mm F2.8 WR lensini tanıttı. Üstün kalitedeki dış çizgileri ile hava geçirmez bir yapıya sahip olan yeni makro lens özellikle açık hava fotoğrafçılığı için özel olarak üretilmiş. Pentax 100 mm makro lens üst seviye alüminyum malzemeden gövde yapısı ile üstün kalitede özel tasarım çizgilerine ve Pentax D FA serisi lenslerin kendine özgü detaylarına sahip. Ayrıca Pentax 100mm makro lensin netleme bileziğinin tüm mekanizması elden geçirilerek manuel netleme işlemlerinin kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmesine imkân tanınmış.

  Pentax 100mm makro Özel hava geçirmez yapı
  Pentax D FA Macro 100mm F2.8 WR modeli, tamamen yuvarlak diyafram yapraklarına sahip ilk Pentax değiştirilebilir lens olma özelliği taşıyor. Pentax'ın yeni lensi bu özelliği sayesinde ışık kaynaklarının çevresindeki ışıltı etkilerini minimuma indirirken geniş açılı fotoğraf çekimlerinde doğal ve son derece güzel bir 'bokeh' etkisi elde edilmesine olanak tanıyor. Pentax WR lensler hava geçirmez özellikteki yapıları ile suyu ve rutubet etkisine karşı da bir koruma görevi görüyor.

  Pentax D FA Macro 100mm F2.8 WR objektif
  Pentax 100mm makro objektif, hava geçirmez yapıdaki K-7, K20D veya K10D dijital SLR fotoğraf makineleri ile birlikte kullanıldığında yağmurlu, sisli, su sıçrayan vb dış mekan ortamlarında son derece korumalı bir ikili oluşturarak fotoğrafçıların sadece çekime odaklanmalarını sağlıyor. Pentax D FA Macro 100mm F2.8 WR makro lens 2010 Ocak tarihinden itibaren 849.95 USD fiyat etiketi ile fotoğrafçıların beğenisine sunulacak.

  Pentax 100mm objektif ile makro fotoğrafçılığınızı geliştirin
  Pentax 100mm makro lens Pentax'a özel SP Super Protect (Üstün Koruma) yüzey katmanı ile toz, su ve yağ gibi etkenleri üzerinde tutmayarak parmak izi gibi olumsuz etkileri minimuma indiriyor. Pentax'ın yeni lensi bir Pentax dijital SLR fotoğraf makinesine takıldığında kullanıcıya 35mm film eşdeğeri olarak 153mm odak uzaklık değeri sağlıyor.
   
 12. pult Well-Known Member

  [​IMG]

  Özellikle profesyonel gazetecilik ve manzara fotoğrafçılığı için tasarlanan Nikon AF-S Nikkor 24mm lens Nikon'un sektör lideri FX format dijital SLR fotoğraf makinelerinde çarpıcı bir optik performans sağlıyor. Nikon 24mm lens kendine özgü optik tasarımı ile minimum distorsiyon ve özellikle geniş diyafram değerlerinde köşeden kenara mükemmel netlik sağlıyor. Yeni optik sistem Nikon'un özel yansıma önleyici Nano Crystal katmanı ile ED cam ve asferik elemanları bir araya getirerek minimum distorsiyon ve renk sapmasına sahip zengin kontrastlı kaliteli görüntülere imkân tanıyor.
   
 13. pult Well-Known Member

  [​IMG]
  Sigma 135-400m teknik özellikleri
  Odak mesafesi: 175-500mm F4.5-5.6 DG
  Minimum diyafram: F32
  Filtre çapı: 86mm
  Objektif yapısı: 13 elemandan oluşan 11 grup
  Görüş açısı: 14.5° – 5°
  Diyafram yaprak sayısı: 9
  Maksimum yakınlaştırma: 1:6.6
  Lens başlığı: Bayonet tip
  Ağırlık: 134 gr
  Odaklama: 300-320cm
  Çap: 92.5mm x Uzunluk 232.6mm

  Uyumlu modeller
  Sigma AF
  Canon AF
  Nikon AF
  Pentax AF
  Konica-Minolta AF
   
 14. pult Well-Known Member

  [​IMG]


  Nikon süper telefoto objektif serisinin yeni üyesi Nikon AF-S Nikkor 200-400 mm f/4G ED VR II objektifini duyurdu. Profesyonel fotoğrafçılara mükemmel bir optik performansı ile çarpıcı görüntü kalitesi sunan yeni Nikon AF-S Nikkor 200-400 mm telefoto objektif spor karşılaşmaları, doğa ve seyahat fotoğrafçılığında çekim üstünlüğü sağlıyor. Maksimum f/4 diyafram açıklık değerine ve dayanıklı bir yapıya sahip olan yeni Nikon Süper telefoto objektif VR II Titreşim Azaltma teknolojisi, Nano Kristal Katman ve optimize edilmiş AF otomatik netleme modları ile dikkat çekiyor. Mayıs ayı sonuna doğru raflardaki yerini alması beklenen Nikon AF-S Nikkor 200-400 mm f/4G ED VR II objektifin fiyatının 6.999,95 Dolar olacağı açıklandı.
   
 15. pult Well-Known Member

  [​IMG]
  Geniş açılı objektiflerin daha derin bir alan derinliği sunmaları sayesinde bir nilüfer çiçeğine konan yusufçuğun titreşen alımlı gövdesini hemen arkasındaki çiçek, taş ve diğer tüm görünmesini istemediğiniz detaylardan soyutlayarak fotoğraflayabilirsiniz. Carl Zeiss'ın yeni modeli Carl Zeiss Distagon T* 2.8/25 geniş açı objektif sadece standart doğa fotoğrafları değil aynı zamanda bu tür sıra dışı perspektifler elde etmenizi sağlayan bir model. Artık Carl Zeiss'ın bu objektifinin F bayonet yuvalı SLR fotoğraf makineleri için tasarlanan ZF.2 versiyonu da mevcut. Son derece küçük odak uzaklık değeri ile ZF.2 objektif manuel odaklama konusunda yaratıcı olanaklar sunuyor.
  Carl Zeiss ZF2 geniş açı objektif manuel çekim modunun yanında çekim hızı öncelikli, diyafram öncelikli ve program modu gibi hemen her türlü çekim modunu destekleyen bir elektronik ara birime sahip. Yeni Carl Zeiss Distagon T* 2.8/25 ZF.2 vergiler hariç 755,46 Euro..
   
 16. ot-gu Genel Sorumlu

  Bu lensler el yakıyor, bizim makinedekiler lens mens değil bunların yanında normal cam gibi bişi heralde :D
   
 17. pult Well-Known Member

  hahaha:D çok güldüm yahu...
   

Sayfayı Paylaş