Notebook'ların Sesi Çıksın!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 15 Ocak 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  [​IMG]
  Gelişmiş ses ve görüntü özelliklerine sahip notebook'lar taşınabilir bilgisayarından çok şey bekleyen kullanıcıların yüzünü güldürüyor.
  Toshiba bugün gelişmiş ses ve görüntü özelliklerine sahip notebook/netbook ürünlerini tanıttı. Lansmanı yapılan ürünler arasında Toshiba'nın hem göze hem kulağa hitabeden yeni modelleri Satellite A665 - 3D, Qosmio F60 Notebookları ile NB500 ve NB520 netbookları nınyanısıra , yeni 5 yıl garantili STOR.E ART3 HDD harddisk serileri ve Camileo Full HD video kameraları da duyruldu.

  Tanıtılan ürünler arasında en gözde iki üründen biri dünyanın ilk Harman/Kardon® ses sistemine sahip, mini NB520 netbook modeli oldu. NB520 standart netbook hoparlörlerinden daha yüksek sese ve standart netbooklardan daha geniş frekans aralığına sahip. Keman, klarnet yada trampet gibi enstürmanların kayıtlı seslerini çok daha zengin ve gerçekçi olarak yansıtabilmek için gereken tüm harmonileri üretebilmesine imkan veriyor. Diğer ürün ise dünyada ilk defa NVIDIA Optimus özelliğine sahip A665 notebook serisi idi. NVIDIA Optimus özelliği sayesinde muhteşem grafik performansı ve uzun pil ömrü sağlanıyor.

  2010 yılı notebook'lar için iyi geçti

  Yapılan basın toplantısında Toshiba Türkiye Distribütörü TNB A.ş. Genel Müdürü Aytaç Biter "2010 yılı Toshiba adına çok başarılı bir yıl oldu, hedeflerimizi gerçekleştirdik.
  ''Leading Innovation'' sloganımıza uygun olarak, mevcut ürün portföyümüz yeni teknolojik özelliklerle donatılmış, alanında öncü yeni modellerimiz ile genişlerken, artan tüketici taleplerine daha iyi yanıt verdik. Toshiba 2010 yılında, ilk seri üretim diz üstü bilgisayarın 25. yılını, sektöre öncü özel ürünler ile kutladı. Çift ekranlı sınırlı sayıda üretimi yapılan Libretto W100 modeli, dünyanın en ince ve en hafif 13.3'' ekranlı tam fonksiyonlu notebooku Portege R700, Android tabanlı AC 100 modelimiz bu ürünlerin en önde gelenleri idi. 25.yılın gururunu yaşamak bizi onurlandırdı. Bugün lansmanını yaptığımız yeni modellerimiz ve Q2'de gelecek yeni ürün serilerimiz ile trendleri belirleyeceğiz. 3G ve Wi-Fiteknolojileri ile donatılmış, gündelik hayatta her an bilgiye ulaşabilen ultra mobil cihazlar ve multimedya tabletlerimiz ile bu sene de iddiamızı sürdüreceğiz.

  2010 yılını 240.000 adet dizüstü bilgsayar satışı ile tamamladık. 2011 yılı hedefimiz, %20'nin üzerinde bir artış ile 290.000 adede çıkarmak. Tüketici elektroniği dahil 300 milyon usd (500 milyon TL) lik ciro hedefimiz var. Yüzde 20'lik büyüme ile mevcut pazar payımızı %15'e çıkarmayı hedefliyoruz.'' dedi.

  Notebook'lar için yeni özellikler

  Üstün taşınabilir ses için Harman Kardon
  Tertemiz tizler ve doğal baslar verebilen hoparlörleri entegre ederken notebook ve netbook'lardaki kısıtlı zemin, ses mühendislerinin karşısına zorlu bir sorun olarak çıkıyor.

  Harman Kardon'un mühendisleri ile yapılan karşılıklı işbirliği ile,Toshiba dünyanın en küçük harman/kardon® hoparlörlerini, iki netbook modeline (mini NB520 ve mini NB550D) ve Satellite A665 modellerine yerleştirmeyi başardı. İnce ve küçük olmalarına rağmen mini NB550D ve mini NB520 modelleri standart netbook hoparlörlerinden daha yüksek sese ve standart netbooklardan daha geniş frekans aralığına sahipler.

  Dolby Advanced Audio™ ile ince ayarlı (fine tune) ses çıkışı
  Toshiba mini NB520 ve mini NB550D modellerinde ses çıkışı ayarları Dolby mühendisleri tarafından geliştirilmiştir. Dolby Advanced Audio™ kullanımı notebook'taki ses kalitesini hoparlörlerdeki ses düzensizliklerini telafi ederek önemli oranda yükseltir.

  Normal olarak bilgisayarlarda bulunan küçük hoparlörlerde frekans aralığı ağırlıklı olarak düzensiz olduğundan (dengelenmemiş) boğuk veya yapay sesler üretilmesine yol açar; müzik baslardan ve tizlerden yoksun olarak duyulur. Her bilgisayar modeli için üretimden önce özel olarak tasarlanan bir dizi filtre ile Audio Optimizer (Ses Optimizatörü) bu düzensizlikleri giderir. Çalma esnasında, Audio Optimizer dijital olarak her filtreyi ilgili hoparlörün ses sinyaline uygular.

  Uyku Modunda Müzik
  Notebook kapalıyken bile müzik dinleyin. Uyku modundayken Müzik Dinleme özelliği kullanıcıların favori müzik parçalarını depoladıkları MP3 çalar cihazlarını netbook'a bağlayarak, taşınabilir bilgisayar uyku veya bekleme modundayken veya tamamen kapalıyken bile hoparlörleri aracılığıyla müzik dinleyebilmelerine imkan veriyor.

  Bilgi için: Toshiba
  Telefon: (216) 422 40 50
   


Sayfayı Paylaş