Nokia'dan Kötü Haber: E7 Çıkışı Ertelendi!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 19 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  [​IMG]
  Nokia'nın iPhone ve Android egemenliğindeki pazardan son pay alma umudu başka bahara kaldı...
  Nokia'nın iPhone ve Android egemenliğindeki akıllı telefon pazarından pay alma umudu bir kez daha söndü ve şirket, umutla beklenen akıllı telefonu E7'nin çıkışını önümüzdeki yıla erteledi.

  Dört inçlik bir dokunmatik ekrana ve Nokia'nın en son Symbian işletim sistemine sahip E7'nin piyasaya çıkışı, Aralık ayı ortaları olarak planlanmıştı.
  Çıkışın ertelenme sebebi olarak, Nokia'nın Noel satışlarını etkilemek istememesi gösteriliyor.
  E7, iş telefonu segmentinde piyasaya sürülecek bir telefon olsa da bu gibi gecikmeler Nokia açısından çeşitli sıkıntılar yaratabilir.

  Nokia, bir telefon üreticisi olsa da, Apple gibi, telefonları için kendi işletim sistemini geliştirmeyi tercih ediyor. Buna bağlı olarak ürünleri arasında Android platformunu kullanan bir telefon bulunmuyor ve bunun yerine tüm telefonlarında, kendi geliştirdiği Symbian platformunu kullanıyor. Symbian platformu ise, akıllı telefon pazarındaki Android gibi gelişmiş işletim sistemleri karşısında, her geçen gün daha zayıf kalıyor.

  Buna rağmen Nokia, dünyanın en çok satan telefon markası olma konumunu koruyor. Bu konumunu, gelişmekte olan ülkelerde, alt ve orta segmentte sunduğu ürün çeşitliliğine borçlu.

  Nokia, Symbian işletim sistemini diğer üreticilerin kullanımına açmış olsa da, üreticiler daha gelişmiş olan ve gelecek vadeden Android platformunu tercih ediyor.
  E7'nin beklenen yurtdışı satış fiyatı ise 650 dolar olarak tahmin ediliyor.
   


Sayfayı Paylaş