Nokia Türkce Yapma

Konusu 'Akıllı Telefon Sorunları' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 1 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Nokia Türkce Nasıl Yapılır?

  Telefonunuzun product code’unu değiştirerek Nokia nın kendi yayınladığı update’i varsa kendiniz Türkçeleştirebilirsiniz. Öncelikle indirmemiz gereken 2 program var ve telefonumuza uyumlu Nokia usb kablosunun bulunması ve PC ye kurulmuş olması gerekmektedir.

  Programlar:

  Nokia Software Updater
  http://nds1nokiacom/files/support/global/phones/software/NokiaSoftwareUpdaterSetup_trexe

  veya

  Support - Nokia

  Nemesis Service Suite
  http://rapidsharecom/files/75728683/Nemesis_Service_Suit_103812zip

  Programları kurduktan sonra unutmamamız gereken şey Telefonumuz Genel Profil konumunda olmalı ve kesinlikle içerisinde simkart bulunmalı Update işlemi sırasında telefonun bağlantısının kesinlikle kesilmemesi gerekli. Kesilmesi durumunda telefonunuza ciddi zararlar vermeniz olası bir ihtimaldir.

  Öncelikle telefonu usb kabloya bağlayıp Nemesis Programını çalıştırıyoruz! Programı açtıkdan sonra sağ üst köşedeki Büyüteç ikonuna tıklayacağız. Program içerisinde yazılar gözükmeye başlayınca “sol üstteki Phone Info sekmesine” tıklıyoruz.

  Program içerisinde imei kodumuzun olduğu bir ekran çıkacaktır Bu bölümde sağda bulunan bölümden “Product Code” seçeneğindeki kutucuğa tick koyuoruz Enable yapıyoruz o bölümü Hemen alttaki read tuşunu tıklayınca telefonumuzun product code unu göreceğiz Ve telefonumuzun modelinin Türkiye kodunu buraya yazarak Alttaki Write sekmesine tıklıyoruz İşlemin gerçekleştiğini kontrol etmek için tekrar READ’e basarak yeni kodumuzun görünüp görünmediğini kontrol ediyoruz.

  Nemesis programı ile işimiz bitti Bundan sonra tek yapacağınız iş Nokia software updater’ı açarak varsa yeni versyonu telefonumuza yüklemek Versiyon yüklemeden önce varsa hafıza kartı şifrenizi ve telefon rehberi vs gibi içerikleri yedeklemeyi unutmayın Bunuda Nokia PC suit yardımı ile kolayca yapabilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş