Nokia Her Geçen Gün Bitiyor

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 25 Kasım 2011 başlatılmıştır.

  1. OrKuN Well-Known Member


    Hey gidi Nokia hey, diyesi geliyor insanın. Bir zamanlar Nokia bir tarafa diğerleri bir tarafaydı ama şimdi durum hiçde öyle değil. Nokia eridikçe eriyor bakalım nereye kadar gidecek bu durum. Nokia'nın Lumia 800 telefonu, Finlandiyalı firmanın akıllı telefon yarışına geri dönmesi için bütün ümitlerini bağladığı bir ürün. Öte yandan Noel'de halihazırda piyasada olacak olan Lumia'nın, Apple'ın tek bir günde aldığı bütün iPhone ön siparişinden dahi az satacağı tahmin ediliyor. Bahsi geçen tahminler, Bernstein Research analisti Pierre Ferragu'ya ait ve Forbes tarafından yayınlanmış durumda.

    Çarşamba günü İngiltere ve beş Avrupa ülkesinde daha satışa çıkan Lumia'dan Noel'e kadar 500.000 ila 1 milyon adet piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Öte yandan iPhone 4S ön sipariş ile sadece bir günde 1 milyon satmıştı.

    İşin bir başka yanı ise telaffuz edilen satış beklentilerinin, firmanın bir önceki amiral gemisi N8'den bile düşük olması. Ekim 2010'da piyasaya çıkan N8'in de şimdiye kadar ancak 3.5 milyon ila 4 milyon sattığı belirtiliyor.
     


Sayfayı Paylaş