Nokia 5800 Reset Atmak

Konusu 'Akıllı Telefon Sorunları' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 3 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Nokia 5800'e Nasıl Reset Atabilirim Cihazı Sıfırlayabilirim?

  Telefonunuzu formatlamak için 2 yol vardır

  1- Bekleme ekranında iken *#7370# (Soft format) kodunu tuşlayın ve güvenlik kodunu girin (Varsayılan kod 12345) ve cihazınız yeniden başlatılacak ve sıfırlanacaktır.

  2 - a) Hard format için ise cihaz kapalı durumda iken Yeşil arama tuşu 3 tuşu *+ tuşu ve son olarak da Açma Kapama tuşuna basın ve bekleyin. Tüm tuşlara basılı şekilde belli bir süre bekleyin cihaz ülke-bölge saat ayarlarını soruyorsa hard format tamamlanmıştır.

  Şayet Nokia 5800 XM cihazınız varsa;

  2 - b) Yeşil ve Kırmızı arama başlatma ve bitirme tuşlarına basın kamera yakalama tuşu ve son olarak da cihazı Açma Kapama tuşuna basın ve bekleyin cihaz ülke-bölge saat ayarlarını soruyorsa hard format tamamlanmıştır.

  Eğer Nokia N97 cihazınız varsa;

  2 - c) Sol shift tuşu boşluk tuşu Geriye doğru Silme tuşu ve son olarak da cihazı Açma Kapama tuşuna basın ve bekleyin cihaz ülke/bölge saat ayarlarını soruyorsa hard format tamamlanmıştır.

  Eğer cihazınız açılma hatası vb sorunlar veriyorsa Hard Format bu sorunlara çözüm olabilir.

  Uyarı: Hard format sonucunda tüm kullanıcı verileri sıfırlanacak (SİLİNECEK) ve cihaz hafızasındaki tüm veriler kaybolacaktır. Rehber takvim kayıtları uygulamalar dahil C: sürücüsündeki herşey silinecektir. Format atmadan önce C: sürücüsünde bulunan verilerinizi yedeklemeyi unutmayınız.
   


Sayfayı Paylaş