Nissan, NV200 ile ticari sınıfa geri dönüyor

Konusu 'Nissan' forumundadır ve OrKuN tarafından 9 Mart 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Nissan NV200,
  Cenevre Otomobil Fuarı'nda Nissan'ın en önemli yeniliklerinden biri NV200 adlı hafif ticari araç oldu. En son Vanette adlı küçük ticarisiyle 2000'li yılların başlarına kadar pazarda boy gösteren Nissan, NV 200 ile uzun bir aranın ardından tekrar ticari araç pazarına dönecek. İlk önce Japonya'da üretilecek aracın, yılın 2. yarısında Barselona'da Avrupa pazarına yönelik üretimi hedefleniyor.

  [​IMG]

  Nissan Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu aracın panelvan, combi ve binek tipinin olacağını ve ilk planlara göre yılda 40 bin üretim yapılacağını belirtti. Yılsonunda Japon üretimi NV200'ler Avrupa'ya satılacağını vurgulayan Sancaktaroğlu, "Japonlar, yendeki gelişmelere bağlı olarak son dönemde üretimi başka ülkelere kaydırmaya başladı. NV200 haricinde 3 ayrı ticari araç modeli üzerinde de çalışıyor. Biz, Avrupa'da da üretilecek NV200'ü ithal etmek için görüşmelere başladık. Cenevre'deki konsept markamızın Crossover B segmentine gireceğini de gösteriyor. Nissan Qashqai'nin bir segment altında bir araç daha ortaya çıkacak. Bu araç Sunderland'da üretilecek" dedi.

  Infiniti'yi istemedik

  Bayraktar Grubu'nun Nissan grubu markalarından Infini'nin Türkiye distribütörü olduğunu hatırlattığımız Sancaktaroğlu, "Infiniti marka distribütörlüğü daha önceden bize de teklif edildi. Ancak biz yatırımı yapılabilir görmediğimizden istemedik" açıklamasını yaptı. Nissan araç fiyatlarına yılbaşından bu yana yaklaşık yüzde 3 zam yaptıklarını kaydeden Sancaktaroğlu ,"Kur oldukça yükseldi ama fiyat rekabetinden dolayı fazla zam yapamıyoruz. Ancak stoklar bitince mecburen fiyatlar yükselecek, tüketici bu fiyatları bulamayacak" dedi. Öte yandan, Nissan Otomotiv Genel Müdürü Nobuhiro Yoshida'nın ayrılmasıyla göreve Takahide Aibara atandı.
  09.03.2009, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş