Nissan GT-R specV: Godzilla yaşıyor

Konusu 'Nissan' forumundadır ve OrKuN tarafından 20 Ocak 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Nissan GT-R specV: Godzilla yaşıyor
  Nissan'ın "herkesin her zaman her yerde kullanabileceği gündelik süper otomobil" olarak tanıttığı GT-R'ın hafifletilmiş ve güçlendirilmiş versiyonu GT-R specV yüzünü gösterdi.

  [​IMG]

  Standart GT-R'dan daha hafif olması için arka koltukları sökülen, arka spoyleri, ön alt spoyleri ve fren kaliperlerine hava taşıyan kanalları karbon-fiberden üretilen GT-R specV motorunda yapılan ince ayarlarla artık 520 HP güç üretiyor. Amerika'da yapılan farklı dinamo testlerinde fabrika verisi 480 HP'den çok daha fazlasını, 500 HP'nin üzerinde güçler ürettiği görülen GT-R'in, specV versiyonununda fabrikadan kaçmış fazladan beygirleri olursa performans değerlerinin ne kadar yüksek olacağı tahmin edilebilir. Aslında Nürburgring'de elde ettiği tur zamanı bile ne kadar hızlı bir araç olduğunu gösteriyor.

  Standart GT-R'm 7 dakika 38 saniyede döndüğü Nürburgring'i GT-R specV testler sırasında 7 dakika 25 saniyede dönmüş. Dolayısıyla Nissan GT-R, takma adı GodziUa'yı fazlasıyla hak ediyor. Aracın hafifletilmesini sağlayan özel seri jantlar zaten Eylül ayından beri Nismo (Nissan'ın resmi modifiye firması) tarafından satılıyordu. Ayrıca 20 inçlik jantlar artık çelik frenler yerine carbon-seramik frenlere ev sahipliği yapıyor. Titanyum kaplamalı egzoz sistemi ve yemden düzenlenen turbo boost-controller sayesinde yüksek hızlarda daha etkili çekiş gücü hissedilmesi sağlanmış.
  Şimdilik sadece Japonya'da ve seçilmiş 7 özel Nissan GT-R bayisinde satılacak olan GT-R specV'nin Avrupa'ya ithal edilmesi düşünülmüyor. Ama şimdiden pek çok Avrupa'lı ithalatçı Japonya'da satış fiyatı 15.750.000 Yen olan (standart GT-R 7.7 Milyon Yen) GT-R specV için bu özel bayilerle irtibat halindeymiş.
  20.01.2009, Salı
   


 2. OrKuN Well-Known Member

Sayfayı Paylaş