Nişantaşı

Konusu 'İstanbul' forumundadır ve GamZe tarafından 5 Aralık 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Nişantaşı
  Hafta içi, hafta sonu boşalmayan bu caddeler, her sabah, öğrenciler ve semtte çalışanlarla uyanır. Hafta sonlarında alışveriş için buraya gelenler caddeyi ve ara sokaklarını doldurur. Genellikle öğle saatlerinde kalabalıklaşan semt, akşam saatlerinde tenhalaşmaya başlar. Nişantaşı, zengin tarihi ve sosyokültürel mozayiği ile İstanbul'un en önemli semtlerinden biridir.

  Cafeler, restoranlar ve dünyanın bir çok ünlü markalarının mağazaları Nişantaşı'na sosyetik bir hava vermektedir. Batılı bir şehir görünümüne sahip olan Nişantaşı eski yapıtlarıyla zengin tarihini bize anımsatır.

  Dünyanın gözde markalarının birer birer mağazalarını açtıkları semt, yaz-kış alışverişçilerin akınına uğramaktadır. Gün boyu vitrinleri dolaşan alımlı hanımlara,şık beylere burada çok sık rastlarsınız.

  Bu caddelerde dolaşan insanların kimi zaman bir kahve içmek, kimi zaman da lezzetli bir şeyler yemek için mola verdiklerinde gidecekleri hoş mekanlar da yine bu cadde üzerindedir.

  Bütün gün sıkılmadan vakit geçirilebilecek nezih mekanlara sahip bu semt. Birbiri ardına açılan mağaza ve dükkanlar, diğer semtlerde olduğu gibi semtin yapısını bozmamış aksine semte her biri ayrı birer güzellik katmıştır.turkeyarena.com Nişantaşı, merkezi bölgelere yakınlık konumu gereği ve modern tarzı ile daha uzun yıllar gözde olma özelliğini koruyacak gibi görünüyor.

  Abdi İpekçi Caddesi
  Maçka'dan Nişantaşı'na uzanan bu uzun cadde, adını burada öldürülen Milliyet Gazetesi Genel Yayın Müdürüve Başyazarı Abdi İpekçi'den alıyor. Abdi İpekçi 1 Şubat 1979 akşamı gazeteden Nişantaşı'ndaki evine giderken, otomobilinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmişti.

  Maçka parkından Valikonağı Caddesi'ne doğru giderken sol yanda Maçka Oteli, sağ tarafta Milli Reasürans çarşısı vardır. Valikonağı'na yakın kısımda ise her iki kolda da lüks giyim mağazaları yer almaktadır. Cadde bir süre önce çift yönlü trafiğe açılmıştır.
  [​IMG]

  [​IMG]
   


 2. GamZe Moderator

Sayfayı Paylaş