Nişan ve Evlilik Merasimi için Konuşma Örneği

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 28 Kasım 2015 başlatılmıştır.

  1. GuNaHKaR Well-Known Member


    Kiymetli misafirlerimiz, canımız ciğerimiz evlatlarımız olan şükriye ile serdarın nişan törenlerine katıldığınız için beydoğan ailesi adına, evlatlarım ve şahsım adına hepinize hoşgeldiniz der, saygılar sunarım.

    Kıymetli misafirlerimiz, nişan töreni; evlatlarımızın aile olabilmeleri için temel taşını ve harcını teşkil etmektedir. Aile binasını ayakta tutan harçta, sevgi ve ilgidir. Evlatlarım, sevginizi paylaşmaktan korkmayın, birbirinize karşı yapmış olduğunuz hataları, hiç bir zaman sevginizden ve birbirinize duyduğunuz ilgiden üstün tutmayın. Şunu unutmayınki; sevgi ve ilgi, nişanlılık döneminde ve sonrasında göreceksiniz ki, aranızda doğabilecek sorunların tek ilacıdır.

    Yüce Rabbim; insanlara olan sevgisi nedeniyle, insanları, yarattığı bütün canlılardan üstün olarak yaratmıştır. Şanı yüce, yüceler yücesi Allah’ım,sizlerin birbirinize olan sevgisini sonsuzluğa kadar daim eylesin. Evlatlarım babalarınız olarak , mevlüt beyle birlikte yüzüklerimizi takacağız. Bu yüzüklerin sizlere ve her iki aileye hayırlar getirmesini diliyor, nişan töreninizin mübarek olmasını yüce rabbimden diliyorum.
     


Sayfayı Paylaş