Nimbochromis Polystigma, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 22 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/Haplochromis Türler
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...
  [​IMG]

  Ortak İsim: Polystigma
  Bilimsel Adı: Nimbochromis Polystigma
  Dağıtım: Afrika/Malawi Gölü
  Beslenme: Etobur-Granül ve pul yemlerle beslenmesi sağlanabilir.Sivrisinek larvası, tubifex ve diğer dondurulmuş canlı gıdalarla, gelişmesi daha kolay olacaktır.
  Mizaç: Agresif-Oldukça bölgeci bir balıktır.Özellikle erkekler diğer erkeklere karşı çok saldırgandır.
  PH: 7.5-8.5
  Sıcaklık: 25C - 28C
  Su Sertliği: 10-22 d
  En Az Akvaryum Hacmi: 350 lt
  Maksimum Boy: 25 cm
  Ana renkler: Kahverengi, Beyaz, Mavi
  Cinsiyet: Erkeklerde yüz ve baş rengi mavi, yüzgeçler kırmızı/turuncudur.
  Bakım: Bakımı oldukça kolaydır.Büyük akvaryumlarda beslenmelidir.Bol kayalık alanlar ve kalın bir çakılla akvaryum kurulmalı, akvaryumda mağaralar oluşturulmalıdır.Diğer büyük hap türler ile birlikte beslenebilir.Yüzeceği geniş alanlar bırakılmalı, kısmi su değişiklikleri düzenli olarak yapılmalıdır. turkeyarena.net
  Akvaryumda küçük balıklara karşı oldukça saldırgandır.Küçük balıklarla birlikte tutulmamalıdır.Vahşi doğada göl tabanında yaşayan kaya cichlid gibi, tabana kamufle olup, hareketsizce avını bekler.Küçük balık yaklaştığında ise, aniden hareket ederek avını yakalar.
  Üretim: Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Üreme tankında ph 8.0 ve sıcaklık 28 C tercih edilmelidir.Üreme tankında erkeğin yumurtlama sitesi oluşturabilmesi için düz kayalar ve geniş kumluk alanlar bırakılmalıdır.1 erkeğe3-4 dişi uygun bir orandır.Erkek, yumurtlama sitesi için kum kazar.Üretim tankı, bol miktarda kayalık dekorlardan oluşmalıdır.Dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir.Yaklaşık olarak 60 yumurta oluşur.Dişi balığın yumurta ve yavruyu ağzında taşıma süresi 3 hafta sürecektir.Yumurta ağızda kuluçka döneminde, erkek balık üreme tankından çıkarılmalıdır.
  Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.
   


Sayfayı Paylaş