Newton Kaçıncı Yüzyılda Yaşamıştır

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 5 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Newton hangi çağda yuzyilda yaşadı
  Newton Kaçıncı Yüzyılda Yaşamıştır, Newton hangi çağda yaşadı, newton'un yaşadığı yüzyıl, Newton Kaçıncı Yüzyılda Yaşamıştır,

  Isaac Newton un yaşadığı yüzyıl bilgileri

  Sır Isaac Newton Kaçıncı Yüzyılda Yaşamıştır,

  Isaac Newton, (Gregoryen takvimi için: d. 4 Ocak 1643 – ö. 31 Mart 1727) (Jülyen takvimi için: 25 Aralık 1642-20 Mart 1726), İngiliz fizikçi, matematikçi, astronom, mucit, filozof, ilahiyatçı. Isaac Newton 12yy da Yaşamıştır.

  1687’de yayınlanan kitabı Philosophiæ Naturalis Principia Mathematica, klasik mekaniğin temelini yaratmıştır ve tarihte en önemli bilimsel kitaplardan biridir. Bu çalışmasında Newtonevrensel kütle çekimini ve hareketin üç kanununu ortaya koymuş ve sonraki üç yüzyıl boyunca bu bakış açısı bilim dünyasına egemen olmuştur. Newton dünyadaki nesnelerin hareketleri ile gökyüzündeki nesnelerin aynı doğal yasalar ile yönetildiklerini kendi kütle çekim kanunu ile Kepler’in gezegen hareketleri kanunu arasındaki tutarlılıklar ile göstermiştir. Newton ilk yansıtmalı teleskobu geliştirmiş, beyaz ışığın bir prizmaya tutulduğunda farklı renklerden bir tayf yaratması gözlemi sonucu bir renk kuramı oluşturmuştur.

  Newton bilim adamları tarafından tarihin en etkili insanlarından biri kabul edilmektedir.
   


Sayfayı Paylaş