Neden Dengeli ve Düzenli Beslenmeliyiz

Konusu 'Sağlık Haber' forumundadır ve elif tarafından 12 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Neden Hem Dengeli Hem Düzenli Beslenmeliyiz?

  Dengeli ve akılcı beslendiğiniz takdirde, beyniniz daha iyi, daha berrak çalışır, hafızanız güçlenir. Veriminiz, bağışıklığınız artar, hastalıklara karşı daha dirençli hale gelirsiniz, cildiniz sağlıklı olur. Kısaca daha kaliteli bir yaşam sürersiniz.

  Beslenme, yalnızca iştah duyduğunuz yiyecekleri yemeniz veya açlık hissini gidermeniz değildir. Açlık hissini bir parça simit veya şekerli bir içecekle de yatıştırabilirsiniz; fakat bu şekilde beslenmiş olmazsınız; ancak vücudunuzun besin ihtiyacını geçiştirmiş olursunuz. Bazı bilgisiz kişiler ise sabah sosisli yumurta, öğlen ızgara tavuk, akşam köfte yiyen birinin çok iyi beslendiğini düşünürler. Oysa bilimsel açıdan bakıldığında bu da sağlıklı bir beslenme şekli değildir.

  Dengeli beslenme, insanın büyümesi, gelişmesi, bir ömür boyu sağlıklı ve verimli yaşaması için ihtiyacı olan besinleri gereken miktarlarda yiyip içmesidir. Vücut için gerekli olan besin türlerinden herhangi biri alınmadığında, büyüme ve gelişmenin sekteye uğradığı ve çeşitli hastalıkların ortaya çıktığı, bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya konan bir gerçektir.turkeyarena.net Bu nedenle yedikleriniz, güçlü ve zinde olmanızı sağlayarak, yaşam kalitenizin artmasını da sağlayabilir; sağlığınızı olumsuz etkileyerek yaşam kalitenizin düşmesine de sebep olabilir.
   


 2. Misafir Guest

  onun arkasında 1000 tane adam vardır
   
 3. Misafir Guest

  çok işime yaradı :)
   
 4. erdem Guest

  9-e sınıfı Bağlarbaşından selamlar :)
   
  Moderatör tarafından son düzenleme: 2 Nisan 2015
 5. frefwefew Guest

  beslenmessek vücudumuz güçsüz kalır ve enerjimiz biter...:D:D:D:D:D:D;););):):):):p:p:p
   
 6. feride Guest

   

Sayfayı Paylaş