Ne çantası Ne Parası, Onlar Maç Biletiydi

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 16 Kasım 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Şimdi inanalım mı yoksa inanmayalım mı? Gerçi aksi ıspatlanamadığı sürece doğru kabul etmek zorundayız. Gerçeği bilipte söylemiyorlarsa vicdani rahatsızlığını er yada geç çekeceklerdir. Umarım doğrudur diyerek haberimize geçelim; Şike yapıldığı iddia edilen Sivas-F.Bahçe maçında çanta dolusu paranın Sivas’taki bir düğünde teslim edildiği ileri sürülmüştü. Savcı Berk, o düğünde yer alan Vali, Belediye Başkanı ve Garnizon Komutanı’nı dinledi.
  [​IMG]
  SİVAS Valisi Ali Kolat ve Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp futboldaki şike iddialarıyla ilgili soruşturmada tanık olarak dün ifade verdi. Ali Kolat’ın yanı sıra Sivas eski Garnizon Komutanı emekli Tuğgeneral Muammer Bayram da önceki gün ifade vermişti. Şike soruşturmasını yürüten özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk, Vali Ali Kolat ve Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ile iki saat odasında başbaşa kaldı. Kolat ve Ürgüp savcılıktan birlikte çıktı. Kolat, “Şike soruşturmasıyla ilgili burada değilim. Ziyarete geldim” açıklamasını yaptı.

  Odyakmaz’ın avukatları istemişti
  Sivasspor-Fenerbahçe karşılaşması için şike iddiaları gündeme geldiğinde, ev sahibi kulübün yöneticilerin parayı Sivas’ta bir otelde yapılan düğünde aldıkları iddia edilmişti. Bunun üzerine Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakmaz’ın avukatları, “Sivas Valisi Ali Kolat, Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ile Sivas Garnizon Komutanı emekli Tuğgeneral Muammer Bayram gibi isimlerde o oteldeydi. Fenerbahçe Kulübü yöneticileri ile yemek yendi. Bu kişiler de o düğünde yaşananlara şahittir. Bu isimlerin tanık olarak dinlenilmesini istiyoruz” diye dilekçe vermişti.

  Savcı ifadelerini aldı
  Savcı Mehmet Berk tanık olarak ifadesini aldığı Kolat ve Ürgüp’e, çanta içerisinde verildiği öne sürülen şike parasını sordu. İkili çanta ve para görmediklerini, birlikte yemek yedikleri davetlilere maç bileti verildiğini söyledi.
   


Sayfayı Paylaş