Nasıl Öğretmen Olunur

Konusu 'İş Hayatı' forumundadır ve OrKuN tarafından 1 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Nasıl öğretmen olabilirim
  öğretmen nedir öğretmen nasıl olunur, sözleşmeli ögretmen nasıl olunur, edebiyat öğretmeni nasıl olunur, türkçe öğretmeni nasıl olunur

  Öğretmen olmak için hangi okulları okumak gerekir
  Öncelikle Eğitim fakültesi ya da Fen-edebiyat Fakültesine (pedagojik Formasyon almak kaydıyla) gidilir. Bölüm tercihi yapılırken Miili Eğitim Bakan'lığının hangi branşlarda ne kadar öğretmen aldığına bakılıp, ihtiyacın çok olduğu bölümleri tercih etmek atamanızı kolaylaştırır.

  Üniversiteyi okurken KPSS gerçeğini gözardı etmemeniz ve bu sınav için kendinizi hazırlamaya başlamanız gerekmektedir.

  4. sınıfta KPSS sınavına girip aldığınız puan eğer MEB in ilan ettği baraj puanın üstündeyse, 20 okul tercihi (bu sayı değişebilir) yapıp Milli Eğitim Bakanı nın bir tuşa basıp öğretmenleri atadığı gün bilgisayar başına geçersiniz hayırlısı ile atandıysanız Tam teşekkülü Bir Devlet Hastanesinden Öğretmen olur raporu ile görevinize başlarsınız.

  İyi bir öğretmen olmanın en temel yolu öğrencilere öğretmen olmamaktır. Sınıfta bir öğretmen gibi değilde bir lider bir arkadaş gibi olmanızda fayda var.

  Öğretmenlik mesleğini günümüzde birçok insan yapıyor. Bu yüzden hiçkimsenin yapamadığı şeyleri yapmak çok önemlidir. Bu işte zeka yaratıcılık ve yetenekle gerçekleşir.

  öğretmen olmak hakkında
   


Sayfayı Paylaş