Nasıl Başarılı Olunur

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 11 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  İnsan Nasıl Başarılı Olur
  sınavlarda nasıl başarılı olunur, nasıl başarılı olabilirim, nasıl başarılı olurum, derslerde nasıl başarılı olunur, hayatta nasıl başarılı olunur, nasıl başarılı olunur kompozisyon, okulda nasıl başarılı olunur

  Okulda, hayatımızda, işyerinde ve her nerede olursa olsun başarının sırrı, insanın yaptığı işi azimle, severek yapmasıyla olur.

  Evet, başarılı olmak için ne yapmak veya tersinden alırsak neler yapmamak gerekir? Bazı insanlar başarılı olurken bazıları neden başarılı olamazlar veya yeterli başarıyı gösteremezler? Başarılı insanlarla başarılı olamayan insanları ayıran özellikler nelerdir? Bu sorulara verilebilecek cevaplar başarılı olmanın yollarını öğrenmemizde yardımcı olacaktır. Bu sorulara herkes tarafından verilebilecek çeşitli cevaplar olacaktır. Başarılı olmanın da zaten tek bir yolu yoktur. Çeşitli yolları vardır. Birisinin izlediği yolu izleyerek kesin başarılı olacaksınız diye bir kural konulamaz. Ancak diğer insanların uyguladıkları ve başarılı oldukları yöntemler size kendi yöntemlerinizi oluşturmanızda yardımcı olabilir. Birebir aynı yöntemlerin izlenerek başarının yakalanmasından söz edilemez.

  Bugüne kadar dünyada yaşamış ve yaşamakta olan insanların hiçbirinin tıpa tıp birbirinin aynısı olmadığı kabul edilirse başarı için izlenecek yöntemlerin de herkes için farklılık göstermesi kaçınılmazdır. Birisinin zafiyet olarak gördüğü kişisel özellikten diğer bir insan başarı merdivenlerini tırmanmada pozitif anlamda yararlanabilir.

  Başarının hastalıklarda kullanılan ilaçlar gibi işte şunları yaparsanız başarılı, yapmazsanız başarısız olursunuz gibi bir reçetesi olamaz.

  Başarı kişiye özgüdür ve başarılı olmak için izlenen yöntemler de kişiseldir. Başka insan tarafından uygulanan veya önerilen bir yönteme uygulamaya çalışmak, uygulayamadığı zaman da kendini kasmak anlamsız gibi duruyor.

  Kişinin içsel kontrolü, içsel motivasyonu ve kendisini tanımışlık düzeyi başarının şartlarını belirleyici en önemli faktörlerdir. Bu faktörlerin geliştirilmesinde veya bunların gelişmesini engelleyen faktörlerin etkisinin azaltılmasında belki kişiye dışardan kabul ettiği ölçüler içinde yardımcı olunabilir. Fakat asla ilaç gibi birebir uygulaması istenilen yöntemlerle başarılı olması sağlanamaz.
  Kaynak: Milliyet


  İşyerinde başarılı olmanın yolu
  Başarılı olmak için tüm bildiklerinizi unutsanız iyi olur. İddialı olmak kazandırıyor. ABD’deki Temple University’s Fox School of Business ile Philadelphia ve George Mason University tarafından yapılan bir araştırmaya göre; fazla maaş almak ve işyerinde başarılı bir çalışan olmak istiyorsanız, tüm bildiklerinizi unutmanız gerekecek. Yapılan son araştırma; maaşınıza zam almanın, patrona hoş görünmek yerine yaptığınız görüşmelerde iddialı ve gerektiğinde “Hayır demeyi bilen agresif birisi” olmaktan geçtiğini söylüyor. Çok sayıda çalışan üzerinde yapılan araştırma; maaşı hakkında konuşmaktan kaçınan ve memnunmuş gibi görünen çalışanların neredeyse hiçbir zaman terfi alamadıklarını gösteriyor.
  Kaynak: Habertürk

  nasıl başarılı olunur hakkında
   


Sayfayı Paylaş