Nasıl anlatayım ki O nu;

Konusu 'Peygamber Efendimiz(SAV)' forumundadır ve abdulkadir tarafından 23 Kasım 2008 başlatılmıştır.

 1. abdulkadir Well-Known Member


  Nasıl anlatayım ki O nu;

  Mevla'nın "senin için yarattım bu cihanı" nidasıyla mı?

  Doğumuyla bayram eden yerin göğün sevinç çığlığıyla mı?

  Kainatın uğruna yaratıldığı, Alemlerin Efendisi, Cihanın biricik İncisi ni anlatmaya hangi kalem hangi kağıt yeter ki...
  Gülüşüyle dağlar taşlar coşar, hüznüyle arşu-alem ağlardı. Yüreğindeki o insan sevgisi kainattan taşardı ya; şu yalan dünyaya nasıl sığardı?

  O güzel gözleri kime baksa bir ateş düşerdi ki yüreğine;söndürür mü hiç yüce dağların karı bu aşkın narını...
  Konuştumu tatlı dilleriİ büyülerdi o sevgiden merhametten, imandan yoksun zavallı beyinleri...
  Demiş ya şair: "Mirec tan iner gibi, hac dan döner gibi Gel Ya RAsullah" Gel ya...Gel de merhem ol şu sensizlikten katılaşmış, nasır bağlamış, kapanmayan gönül yaralarımıza...

  Gel de nurunla yumuşat şu insanlıktan nasib almış, taş kesiğikalplerimizi.
  Saygıdan, sevgiden yoksun, yetimi okşamaktan aciz, ana-babaya asi şu beyinleri erdeminle, sabrınla döndür yeniden hayata.
  İnsan sevgisini, ana şefkatini, aşkın ı gömdük kalbimize. Artık eser yok yüreğimizde sevgiye merhamete dair. İmanın kırıntısı bile yok boş beyinlerde..
  Acılara, belalara isyan ediyoruz da; halimize verilen nimetlere şükredemiyoruz. Kalplerimiz kararmış ya; hayrı kendimizden şerri kaderden biliyoruz.

  Var mı acaba senin kadar çekeni?
  Ama o güzel imanla nasıl söndürdün yüreğindeki ateşi...Gel de kulluk görsün kainat. Sabır, dürüstlük, doğruluk, iman neymiş anlasın beşeriyat.
  Seni kaybettiğimiz güm, yandı ya yer-gök ahından. Kainat kahroldu acından. Bir hıçkırık düğümlendi arşu-ala nın boğazına. Hala o hıçkırık boğazımızda. Ama ağlayamıyoruz da utancımızdan; yobaz beyinlerin aşağılamasından korkumuza..

  O güzel yüzünle, tatlı dilinle, o koskocaman iman dolu yüreğinle gel de; yeniden bayram eylesin cihan. Gidişine nasıl yandıysa evren; dönüşüne çığlık atsın ta derinlerden.
  Kaldır üzerimizden şu kara bulutları, Rabbimizle aramızdaki malı, parayı ve dünya aşkını.! Senin vasıtanla kavuşalım O'na ve komşu olalım nurdan konağında sana...

  Şefaat Ya Rasullah!
  Şefaat Ya Rasullah!
  Döndür bizi yeniden YÜCE MEVLA' ya........

  KAİNAT HASRET SANA YA RASULALLAH
   


 2. seoceo2008 Guest

  ..........................
   
 3. yuanfenya Guest

  Cevap içeriği düzenlenmiştir. (Düzenleyen: OguzTurk)
   

Sayfayı Paylaş