Nasıl Abd Vatandaşı Olunur

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 29 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  ABD vatandasi nasil olunur
  amerikan vatandaşı olmak, abd vatandaşı olmak için, abd vatandaşlık başvurusu

  Nasıl Abd Vatandaşı Olunur
  Amerikan vatandaşı olmanın en kestirme yollarından biri green cart (yeşil kart) sahibi olmaktır. Türkiye’de Amerikan vatandaşı birisiyle evlenmeniz durumunda yeşil karta otomatik başvuru yapmış olursunuz. Bu başvuruyu sizin yerinize eşinizin yapması gerekmektedir.

  Green Cart çekilişi yılda bir kez yapılır. İnternetten başvurabileceğiniz gibi aracı firmalar yolu ile de başvurabilirsiniz. Green Cart’a başvurmanın herhangi bir ön koşulu yoktur. Kazanmanız durumunda posta yolu ile haberdar edilirsiniz. Daha sonra sizden ilgili evrakları isterler.

  Green Cart sahipleri Abd’de çalışma ve oturma iznine sahiptirler. 5 yıl sonra tam vatandaşlık için başvurmaya hak kazanırlar.

  Amerikada doğan her birey otomatik olarak olarak Amerikan vatandaşı olur. Maddi durumunuz iyise ve de cocuğunuzun Abd vatandaşı olmasını istiyorsanız doğumunu Abd’de gercekleştirebilirsiniz.

  Amerika disindaki elciliklere başvurarak alabileceğiniz gocmenlik vizesi ile Amerika’ya kalmak icin gelebilirsiniz. Gocmenlik vizesi alanlar otomatikmen calisma izni ve green cart alma hakkina sahip olurlar. Gocmenlik vizelerinde belirli sinirlamalar olup olmadigina gore ikiye ayrılır. Sinirlamasi olmayan gocmen vizeleri Amerikan vatandasinin yakin aile uyeleri, cocuk, anne baba, ve esine ve eski Amerikan vatandaslarina verilmektedir. Bu vizeye 21 yasinin altinda ve evlenmemis cocuklar katilabilir. Eşiniz için de gecerli ve sürekli evlilige sahip olmaniz gerekir.

  Abd Vatandaşı Olmanın Avantajları
  Vize konusunda hemen hemen hiç bir sorun cekmezsiniz. Dünyanın bir çok ülkesine rahatlıkla gidebilirsiniz.

  En önemli avantajlar öğrenciler içindir. Kazanabileceğiniz burslar yada uzun vadeli krediler ile Abd’deki en kaliteli okullara gidebilir ve eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

  Türkiye’ye göre daha fazla para kazanabilirsiniz. Tabi bu esas olarak mesleğiniz, becerileriniz ve şansınızla alakalı bir durumdur.

  Bedava Amerikan vatandaşı olmak, abd vatandaşlığına geçiş
   


Sayfayı Paylaş