NASA'nın Hayalindeki Yeni Teknolojiler!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ot-gu tarafından 8 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  [​IMG]
  NASA'nın "farklı" hayalleri!
  Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'nın 'dilek listesi', sevgilinizin sizden isteyeceği şeylere pek benzemiyor. NASA'nın bu isteklerine kavuşması pek yakın görünmüyor ancak yine de araştırmalarını sürdürüyor. İşte NASA'nın en çok sahip olmak istediği teknolojiler:

  Jüpiter yakıtı
  Gezegenler arası yolculuk söz konusu olduğunda yakıt her zaman büyük bir sorun teşkil ediyor. Bu nedenle listede yeni tür bir roket yakıtının bulunması hiç de şaşırtıcı değil. NASA'nın elde etmek istediği yakıt, hidrojenin büyük bir basınçla sıkıştırılması ile katı bir metal haline gelmesiyle oluşuyor. Bu olay Jüpiter'de her zaman meydana geliyor ancak dünyada pek gerçekleşmiyor. NASA yine de metalik hidrojeni katı durumda tutmanın yollarını araştırıyor.

  Robot yardımcı
  Mini AERCam adındaki robot kamera, uzay görevinde araç içi çalışanlarına 'ek bir göz' eklemek amacında. 1990'larda ilk kez denenen teknoloji bugün daha ince ve kıvrak bir hal almış durumda. Cihaz küre şeklinde ve uzaktan kontrol edilebiliyor.

  Karşıt madde
  NASA bilim adamları, bu konuyu anlamaktan hala birkaç ışık yılı uzaklar. Karşıt madde hakkında şu anki bildiklerimizle tek yapabildiğimiz Parçacık Hızlandırıcı ile onlardan çok az miktarda yakalayabilmek.
   


Sayfayı Paylaş