Nasa'dan 21 Aralık Açıklaması

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 11 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Nasa'nın 21 Aralık Açıklaması
  NASA'dan 21 Aralık 2012 Kıyamet Açıklaması

  2012'de hiçbir şey kötü olmayacak. Gezegenimiz 4 milyardan fazla bir zamandır iyi gidiyor, ve güvenilir bilim adamları 2012 yılına dair bir tehdidin olmadığını biliyorlar.

  21 Aralık'ta Maya'ların efsanelerinde geçen Niburu (Marduk) gezegeninin dünyaya çarpacağına inananların NASA ve ADB hükümetine gönderdiği mektupların sayısı fazlalaşınca, NASA bir basın toplantısı düzenleyerek açıklama yapmak zorunda kaldı.

  Beş bilim insanının düzenlediği toplantıda, tüm bu öykülerin insanlar tarafından uydurulmuş fantezi öyküler olduğu ve dünyaya yaklaşan hiçbir gezegenin olmadığı, Marduk efsanesinde, bu dev gezegenin 2008'ten itibaren dünyadan çıplak gözle görülebileceğinin söylendiği ama bunun da olmadığı hatırlatıldı.

  Maya takviminin 21 Aralık 2012'de bitmesinin nedeninin, aynı bizim takvimlerimizin 31 Aralık gününde bitmesi gibi, Maya'ların inandığı periyodik astronomik döngünün sonu olduğunu da açıklayan bilim insanları, 21 Aralık'tan sonra, 22 Aralık günü Maya takvimine göre yeni bir astronomik dönemin başlayacağını vurguladılar.

  Ayrıca güneş ışınlarının 3 gün boyunca kesileceği söylentisine dair de hiçbir bilginin olmadığını, geçmişte de bunun yaşanmış olduğuna dair hiçbir buluntunun olmadığını anlatan bilim insanları, güneş ışınlarını durdurabilecek hiçbir fiziksel açıklamanın da yapılamadığını, tüm bunların, geçmişte masal anlatmayı seven o dönemlerin fantezi yazarlarının yarattığı masallar olduğunu ve kulaktak kulağa bugüne kadar ulaşan eski masallar olarak kalması gerekiğini de vurguladılar.

  Nasa bilim insanları, özellikle küçük çocukların kendilerine korku dolu mektuplar yazdığını gördüklerini ve çocuklara bu korkuyu yaşatmanın büyük haksızlık olduğunun da altını çizerek, yetişkinlerden ve medyadan daha duyarlı ve dikkatli haberler yapmalarını talep ettiler.

  Maya takviminin 21 Aralık'ta sona ermediğine işaret eden NASA, Tıpkı evlerimizdeki takvimlerin, 1 Ocak'ta yeniden başlaması gibi Maya takvimi de 21 Aralık'tan sonra yeni bir döneme başlıyor" ifadesini kullandı.

  Uzay Dairesi, 23-25 Aralık arası tüm Dünya'nın karanlıkta kalacağı, gezegenlerin belirli bir hizada sıralanacağı, kutupların değişeceği, devasa bir göktaşının Dünya'ya çarpacağı, Dünya'nın manyetik alanın tersine döneceği ve gezegenin uzayda 30 bin ışık yılı gidip Samanyolu Galaksisi'nin merkezindeki kara deliğe düşeceği gibi diğer kıyamet senaryoları ile ilgili de hiçbir bilimsel kanıt bulunmadığını kaydetti.
   


Sayfayı Paylaş