Nar Suyu ve Nar Suyunun Faydaları

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 16 Ekim 2010 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Nar Suyu ve Nar Suyunun Faydaları
  Nar suyu; içerdiği C vitamini, karotenoid ve renk bileşenleri, antioksidanlardan dolayı bazı kanser türlerini ve kalp hastalıklarına karşı koruyucu etkisi nedeniyle araştırmalara sık sık konu olmaktadır. Potasyum içeriği fazla olan nar suyu, vücut direncini artırmaktadır.

  Kolestrolü ve şekeri düşüren, kalbi koruyan, bağışıklık sistemini güçlendiren, mikropları öldüren nar, tam bir “doğal ilaç” ve C vitamini deposudur. Demir ve potasyum içerir.

  Nar, yüksek antioksidan içeriği ile Parkinson ve Alzheimer hastalıklarını engeller. Nar suyu, kırmızı şarap ve yeşil çaya oranla üç kat fazla antioksidan içerir. Nar suyunun antioksidan gücünün içerdiği polifenollerden ileri geldiği bilinmektedir. Nar suyunda bulunan punicozede’ler ve ellagic asit, nar suyunu güçlendiren en önemli doğal kimyasallardır. Son çalışmalar, günde 50 mililitre nar suyu içenlerin, sadece kalp damar hastalıklarına karşı değil, yaşlılığa bağlı eklem romatizmasına (osteoartirit) karşı da önemli ölçüde korunduklarını ortaya koymuştur. Nar kan yapar, idrar söktürür, enerji verir ve tansiyonu düşürür.turkeyarena.net Cilt ve prostat kanserini önleyici etkisi vardır. Burun poliplerine faydalıdır. Tenya düşürür, ishale iyi gelir. Zayıflara yararlıdır.
   


 2. Dila Well-Known Member

  Bir çok site gezdim ama bu site kadar açıklayıcı olan görmedim. Gerçekten çok yararlı bilgiler veriyorsunuz emeğinize sağlık
   

Sayfayı Paylaş