Nano Hindistan yollarında

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 20 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Tata Motors tarafından üretilen ve 2 bin 54 dolar satış fiyatı olan araçtan üç adeti sahipleri tarafından teslim alındı. Tata Motors Yönetim Kurulu Başkanı Ratan Tata, şirketin Mumbai'deki sergi salonunda araç sahiplerine anahtarlarını kendisi teslim etti.

  [​IMG]

  Tata yaptığı açıklamada, "Tata Nano'nun, bu ilk araçlarını satın alan müşterilerimize ve aynı zamanda araç sahibi olup da modern, çağdaş ve çevre dostu bir şehir aracı isteyenlere sürüş keyfi getireceğini umuyorum" dedi. İlk olarak geçtiğimiz yıl Ocak ayında, Yeni Delhi'deki bir otomobil fuarında tanıtılan ve tüm dünyanın ilgisini çeken aracın prototipi yaklaşık bir buçuk sene sonra anavatanında piyasaya çıkmış oldu.

  Şirket, 2009 yılı başından bu yana yaklaşık 205 bin araçlık sipariş aldıklarını açıklarken, otomotiv endüstrisi yorumcuları şirketin talepte artış yaşanması halinde siparişlerini karşılamakta büyük sıkıntı çekebileceğini söyledi.
  Hindistan'ın Uttarakhand eyaletindeki fabrikanın yılda 50 bin Nano modeli üretme kapasitesi bulunuyor. Şirket ihtiyacı karşılayabilmek için Gucarat eyaletinin Sanand bölgesine de yeni bir Nano fabrikası kuruyor. 2010 yılında faaliyete geçmesi planlanan fabrikanın yıllık üretim kapasitesi 250 bin olacak.

  1 litre benzinle 23.6 kilometre mesafe yapan Nano'nun azami surati 105 kilometre. 5 kişilik olan "Halk aracı"nın standart, deluxe ve lüks modelleri bulunuyor. 2 bin 54 dolarlık modelde klima, airbag ve radyo bulunmuyor.
  20.07.2009, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş