Namaz Kılmayandan Şeytan Bile Kaçar

Konusu 'Dini Sohbet' forumundadır ve EmRe tarafından 21 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Namaz kılmayandan Şeytan(ya da hayvan) bile kaçıyor

  Eski zamanlarda arabistanda bir yolcu (Müslüman) tek başına çölde seyehat ediyormuş. Şeytan bu adamı kandırmak için insan kılığına girer ve adamın karşısına çıkar.

  Şeytan
  • Meraba arkadaş görüyorum ki tek başına yolculuk ediyosun istersen sana yolculuğun boyunca arkadaşlık ederim.Benimde yolum senin gittiğin yeredir. der
  Adamın çok sevinir
  • Tabi der hemen kabul eder.İnsan kılığındaki Şeytanın arkadaşlığını
  Derken öğlen olur.İkindi olur Akşam olur sonunda gece olur.Şeytan ben senle arkadailık etmek istemiyorum der.
  Adam
  • Ne oldu bir kusurum mu oldu ki ben sana ne yaptımda arkadaşlık etmezsin bana der.
  Şeytan cevap verir.
  • daha ne olacak ki ben sabahtan beri takip ediyorum sen hiçbir vakitte namaz kılmadın.Oysaki ben insan kılığında şeytanım seni kandırmak için senle arkadaşlık ediyodum.Baktım ki kandırmama gerek yok.Ben ALLAH’a bir kere secde etmedim isyan ettim ALLAH beni sonsuza dek lanetledi.Sen ise beş vaktin hiç birinde ALLAH’a secde etmedin yani günde beş kere ALLAH’a secde etmeyerek karşı geliyosun.Ben senin yanında birkez daha lanetlenirim diye ALLAH’tan korkarım senden arkadaşlık etmekten vazgeçiyorum.Senin durumun benden de kötü.

  Görüyorsunuz ki namaz kılmayanla şeytan bile arkadaşlık etmiyo_Ondan kaçıyo. Şeytan imanlı insanlarla çok uğraşır onları ölünceye kadar kandırmaya çalışır. İmansız kimselerle uğraşmaya çalışmaz zaten acıncak durumdalar diye düşünür.

  Namaz kilmayandan hayvan bile kaçar

  Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) bir gün bir devenin kendisine doğru koşarak korkuyla geldiğini görür. Arkasından da bir adam deveyi kovalamaktadır. Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) deveyi durdurur. Devenin sahibine deveyi neden kovaladığını sorar.

  Adam;
  “Yâ Resulallah bu deve hep huysuzluk etmekte, sabaha kadar ahırda tepinip durmakta. Ben de huysuz olduğu için onu kesmek istedim. O da kaçtı” der.

  Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem);
  “Bir de deveyi dinleyelim” buyurur. Bunun üzerine deve dile gelir ve konuşur;

  “Yâ Resulallah, sahibim ve ev halkı her gece yatsı namazını kılmadan yatıyorlar. Allahü teâlânın gazabına uğramaları yakındır. Onlara gelecek olan gazab-ı ilahinin beni de helak etmesinden korkarım” dedi.

  Adam bundan korkarak, bir daha ailece yatsı namazını kılmadan yatmayacaklarına söz verdi.
   


Sayfayı Paylaş