Müslüm Gürses Neden Öldü

Konusu 'Medya Haber' forumundadır ve elif tarafından 3 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Müslüm Gürses Ölüm Sebebi

  Arabesk müziğin duayeni Müslüm Gürsesi kaybettik. Sanatçı 120 günlük yoğun bakımdan sonra bu sabah hayatını kaybetti.

  Kroner by pass ameliyatı için hastaneye yatan gürses, burada ameliyat sonrası yoğun bakıma alındı ve bir daha yoğun bakımdan çıkamadı.Böbrek ve karaciğerlerinde oluşan yetersizlik Gürsesi ölüme götürdü.

  Doktor'u yaptığı açıklamaları değerlendirirken geride kalan 4 Aylık süreci anlattı. Bundan 4 Ay önce Hastaneye By pas Ameliyatı için gelen Ancak farklı sıkıntılar ile karşılaşan Müslüm Gürses bu sabah Saatlerin'de hayatını kaybetti.

  Gürses'in yoğun bakımdaki son sözleri ise 'Hayat bana zordu ama güzeldi hakkınızı helal edin' oldu.Sanatçıya Allahtan rahmet yakınlarına da sabır diliyoruz...

  [​IMG]

  Müslüm Gürses, (d. 7 Mayıs 1953, Fıstıközü, Halfeti - Şanlıurfa, Türkiye Ö. 3 Mart 2013) Türk ses sanatçısı. Gerçek adı Müslüm Akbaş'tır.

  Son yıllarda bazı pop ve rock tarzındaki parçaları da repertuarına katarak Nilüfer’in Olmadı Yar isimli şarkısını, Teoman’ın Paramparça ve Tarkan’ın İkimizin Yerine adlı çalışmalarını da seslendirdi.

  1979 yılında ilk defa İsyankar filmiyle kamera karşısına geçen Gürses, toplam 38 sinema filminde rol almıştır.
   


 2. elif Moderator

  İbrahim Tatlıses, sanatçı Müslüm Gürses'in vefat haberinin ardından Magazinoteli.com sitesine şaşırtan bir açıklamada bulundu.

  İşte Tatlıses'in o açıklaması:

  "Senaryo hastanenin aynen planladığı gibi gitti. Baba zaten 1 hafta önce vefat etmişti. Bununla ilgili menajerinin de haberi vardı. Benim de haberim vardı. Hatta hastaneden bir doktor Müslüm Babanın ex olduğunu fakat ailesine söyleyemedikleri için cihaza bağlı tuttuklarını bizzat benim bir yakınıma söylemiş. Doktorlar kimi uyutuyor. Babanın beyin ölümü bir hafta önce gerçekleşmişti zaten. Ben bunu dün akşam sayın Sağlık Bakanımızla, Sezen Aksu’yla ve ayrıca Hülya Avşar’la da paylaşmıştım. Babanın ölümü kalp yetmezliği, akciğer falan filan değil. Resmen yoğun bakımda kaptığı mikroptan öldü. Dün akşam sayın Sağlık Bakanımıza babanın birkaç gün önce yaşadığı yönünde yapılan açıklamaların yalan olduğunu, yarın hastanenin ölüm haberini duyuracağını söylemiştim. Ve aynen de öyle oldu.

  Rahmetli babamın da dediği gibi ölü bizim Allah rahmet eylesin.

  Babaya Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Allah mekanını cennet etsin…"
   

Sayfayı Paylaş