Murat Boz Ne Zaman Ünlü Oldu

Konusu 'Medya Haber' forumundadır ve elif tarafından 21 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Murat Boz Ne Zaman Nasıl Ünlü Oldu

  Onu ilk olarak Tarkan'ın menajeri olarak tanıdık. Ardından albümler ve konserler geldi. Genç kızların sevgilisi Murat Boz, bulunduğu noktaya gelmesinde vokalistliğini yaptığı Tarkan'ın büyük rolü olduğunu söyledi: Solistlik gibi bir düşüncem yoktu. Tarkan böyle bir öneriyle geldiğinde düşünmeye karar verdim dedi.

  [​IMG]

  Murat Boz 7 Mart 1980 doğumludur. Şarkıcı Murat Boz, şarkı sözü yazarı ve bestecisidir. Murat Boz Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde doğdu, ilköğrenimini burada tamamladıktan sonra İstanbul'a yerleşti. 1999'da Bilgi Üniversitesi Caz Bölümü'nü kazandı, 2003 yılında buradan mezun olarak İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı bölümüne başladı. Aynı yıllarda başta Tarkan olmak üzere, birçok sanatçıya albüm ve konserlerinde vokallik yaptı.

  Murat Boz İlk ve orta öğrenimini bu ilçede tamamladı, annesinin yönlendirmeleri sayesinde müziğe ilgi duymaya başladı.1995 yılında İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazanarak İstanbul’a yerleşti. Bu yıllarda, Atatürk Kültür Merkezi ve Cemal Reşit Rey Konser Salonu gibi alanlarda çeşitli vokallikler yaptı.

  Murat Boz 1998'de Milliyet tarafından düzenlenen Liseler Arası Müzik ve Halk Oyunları Yarışması'nın birincisi oldu. 1999'da Bilgi Üniversitesi Caz Bölümü'nü kazandı, 2003 yılında buradan mezun olarak İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı bölümüne başladı. 2001 yılında Tarkan'ın vokalistliğini yapmaya başladı. İlerleyen yıllarda Ajda Pekkan, Demet Sağıroğlu, Emel Müftüoğlu, Grup Hepsi, Hande Yener, Nazan Öncel, Nil Karaibrahimgil, Nilüfer ve Shakira'nın da vokalistleri arasına ismini yazdırdı..2004 yılında, Nil Karaibrahimgil'in "Bronzlaşmak" klibinde rol alarak, ilk kez televizyon kanallarında yer almayı başardı.
   


Sayfayı Paylaş