Murat 131 efsanesi Bursada maziyi andı

Konusu 'Klasik Arabalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 15 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Artık üretilmeyen ancak bugün bir 'efasane' ye dönüşen yerli marka otomobil Murat 131 tutkunları Bursa'da buluştu. Bursa'da pazar günü Murat 131 Fun Club tarafından düzenlenen 'TOFAŞ Murat 131 Fun Club Yaz Şenliği' ne bir araya gelen Murat 131 otomobil tutkunları, modifiye edilmiş araçları ile renkli görüntüler oluşturdu.

  Yaklaşık 100 modifiye aracın yer aldığı şenlikte katılımcılar, birbirinden farklı araçların fotoğraflarını çekip, inceledi. Organizasyon kapsamında yapılan yarışmalardan ' En Hızlı Murat 131 İtme' yarışması ise renkli görüntülere sahne oldu. Yaklaşık 10 metrelik alan içinde araçlarını en hızlı iten yarışmacılar ödüllendirilirken, sıra araçlarını durdurmaya geldiğinde oldukça zorlandılar. Kulüplerini yaklaşık 10 ay önce kurduklarını belirten Murat 131 Fun Club Başkanı Özgür Candar, ilk kez böyle bir organizasyon yaptıklarını söyledi. Türkiye'nin çeşitli illerinden Murat 131 tutkunlarının Bursa'da buluştuğunu anlatan Candar, talebin beklediklerinden fazla olmasına sevindiklerini ve bu organizasyonu geleneksel hale getirmek istediklerini kaydetti.

  [​IMG]
  14.08.2009, Cuma
   


 2. GamZe Moderator

  heygidi günler hey sonunda bizim 131 lerde klasikler arasına girdi daha 4-5 yıl öncesine kadar yollarda yoğun bişekilde rastlardık ama zamanının güzel arabalarındandı tpx
   

Sayfayı Paylaş