Muhteşem Yüzyıl Sultan Süleyman Seferde Öldümü? Şehzade Mustafa Hürremi Öldürecek mi?

Konusu 'Diziler' forumundadır ve elif tarafından 7 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Şehzade Mustafa Hürrem Sultanı Öldürecek mi?
  Muhteşem Yüzyıl Sultan Süleyman Seferde Öldümü?

  Muhteşem Yüzyılda Sultan süleyman seferde öldü mü? Şehzade Mustafa Topladığı orduyla tahtı ele geçirecek mi? Muhteşem Yüzyılın bu akşamki bölümüyle yine izleyicileri ekrana bağladı. Sultan Süleyman Hürreme yapılan suikasttan Hatice Sultanı sorumlu tuttu ve onu Manisaya gönderdi. Ardından sefere çıkan Sultan Süleyman bu sefere 1 yıldır hazırlanan Oğlu Şehzade Mustafanın katılmayarak Manisada kalmasını emretti.

  Bu emri içine sindiremeyen Şehzade Mustafa Hatice Sultanın intikam hırsıyla sarfettiği sözlerinin etkisi altında kalarak bir ordu toplayıp saraya doğru ilerlemesi haberi geldi. Bu sırada izleyiciler Süleymanın da seferde ağır yaralandığı ve akıbetinin belli olmadığı haberini öğrendiler.

  Dizinin son sahneleri böyle biterken herkesin aklında şu sorular kaldı. Sultan süeyman öldü mü ve tahtın yeni sahibi mustafa mı? Hatice Sultan'nın akıbeti ne olacak?

  Tarihe bakarak yanıt verirsek bu mümkün değil. Çünkü Sultan Süleyman, Hürrem Sultandan ve Şehzade Mustafadan bile sonra ölüyor. Zaten Önce Şehzade mustafayı öldürtüyor. Dizinin bu sahneleri muhtemelen oluşacak olan Sultan Süleyman-şehzade mustafa kavgasına zemin hazırlamak için çekildi. Sonuç olarak Sultan Süleyman seferde ölmeyecek olsa olsa en fazla yaralanacaktır.
   


Sayfayı Paylaş