Msn Sexy Skin

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve KaRaHaN tarafından 17 Haziran 2008 başlatılmıştır.

 1. KaRaHaN Well-Known Member


  [​IMG]
  [​IMG]  Bu msn arayüzleri (skin) msn messenger live (8.5 ) programı içindir.  Msn Live Messenger 8.5 sürümü ile sorunsuz çalışmaktadır.
  [​IMG]

   


 2. abdulkadir Well-Known Member

  Göz zinası  Mübarek Müslüman Genç kardeşlerim!
  Cok önemli bir hususu arzetmek istiyorum:


  Allahu Teala şöyle buyuruyor: “Mümin erkeklere söyle, gözlerini harama bakmaktan sakınsınlar. Ferclerini de haramdan korusunlar.”

  “Mümin kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ferclerini de haramdan korusunlar.” (Nur, 30-31)


  Yukarıdaki ayetler erkek olsun kadın olsun bütün müslümanlara zinanın haram kılındığını bildirmektedir. Ayrıca, yine hem erkek hem kadınlara, kendilerini zinaya götürecek davranışlardan sakınmaları emredilmektedir. Yine bu ayetlerden insanı zinaya sürükleyen en önemli şeyin şehvetle namahreme bakmak olduğu öğrenilmektedir. Bu nedenle Allah Teâla, erkek kadın bütün müminlere gözlerini haramdan sakınmalarını, yani namahreme bakmamalarını emir ve tavsiye buyurmuştur.

  Bakış zinanın başlangıcıdır. Bunun için gözü korumak mühimdir, "Bakıştan ne olur" diyerek bu konuda aldırmazlık gösterenler sonunda büyük felaketlerle karşılaşırlar. Kasdi olmayan ilk bakıştan, kişi sorumlu tutulmamıştır. Fakat tekrar tekrar bakmak yasaklanmıştır.

  Bu konuda Hz.Peygamber şöyle buyurmaktadır: "Birinci bakış, sana ama ikincisi aleyhinedir."
  Yabancı erkek ve kadınların birbirine göz kırpmaları, kadının gözlerini süzmesi, gözlerin zinasıdır.

  Şurası unutulmamalıdır ki; şehvetle bakışın "zina" olarak ifadesi hakiki manada cinsi temasla meydana gelen zina olmayıp, belki zinaya götüren en önemli sebeplerden biri olduğunun anlatılması sebebine bağlıdır. Bunun için "göz ve dil zinası" olarak bildirilen durumların "hakiki zina" ile bir tutulması mümkün değildir.


  Rasulullah Efendimiz (sav) buyurdu ki: “Ademoğluna zinadan nasibi yazılmıştır. Çaresiz ona erişecektir. İki gözün zinası bakmaktır. İki kulağın zinası fuhuşla ilgili şeyleri dinlemektir. Dilin zinası fuhuşla alakalı sözdür. İki elden zina ederler; zinaları, harama el uzatmaktır. İki ayak da zina eder; zinaları, fuhşa yürümektir. Kalp de zinaya heves eder, yapmayı temenni eder. Artık ferc de bunları doğrular, yahut yalana çıkarır.”

  İslam dini, önce harama giden yolları kapatır, önlem alır. Sonunda men edilen fiilleri kişi yaparsa, o zaman da cezalandırır. Şayet dünyada çekmesi gereken cezaları çeşitli nedenlerden dolayı dünyada çekmez ise o da ahirete kalır. Allah her şeyi bilen ve her şeyden haberdar olandır. Gözlerin nasıl baktığını, kalplerden hangi düşüncelerin geçtiğini en iyi bilendir. Ayeti celile buna işaret eder:

  “Allah, gözlerin hain bakışını ve kalplerin gizlediğini bilir.” (Mümin, 19)

  “Andolsun insanı biz yarattık ve nefsinin kendisine fısıldadıklarını biliriz ve biz ona şah damarından daha yakınız.” (Kaf, 16)

  İnsan düşünüyor, müminler gaflete düşerek bu haramları nasıl işler ki? Bizi ve kainatı yaratan Allah (c.c.) görüyor, melekler görüyor ve yazıyor. Toprak titreyerek Allah’tan haya ediyor. O toprak ki günahkar insan oğluna ağzını açarken şöyle söylüyor:


  Enes bin Malik der ki: “Yer her gün insana seslenir: Ey Ademoğlu, üzerimde türlü günah işlersin; halbuki içimde azap göreceksin. Üzerimde gülüp eğlenirsin; halbuki içimde ağlayacaksın. Üzerimde haram yersin; halbuki içimde kurtlar seni yiyecek.”


  Peygamberimiz (sav) şöyle buyuruyor: “Mirac’ta bana cehennem gösterildi. Nice azap içinde olanların hallerine vakıf oldum. Cehennemde cife (pislik) yiyen zinakârı gördüm.”

  Bir göz ki, anın olmaya ibret nazarında
  Ol sahibinin düşmanıdır baş üzerinde
   
 3. YaKıSıKLı New Member

  Link kırık :s
   
 4. KaRaHaN Well-Known Member

  Link yenilenmiştir ;)
   
 5. EmRe Well-Known Member

  teşekkürler dostum güzel paylaşım
   

Sayfayı Paylaş