Msn Messenger Live 8.5+ Msn Plus +Msn Discovery+Aero skin

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve KaRaHaN tarafından 23 Nisan 2009 başlatılmıştır.

 1. KaRaHaN Well-Known Member


  Msn Messenger Live 8.5+ Msn Plus +Msn Discovery+Aero skin


  [​IMG]

  Msn 8.5 17mb lik full surumdur yani 3 mb lik dosya indiripde sonra micrsoftla ugrasmaya son...Ve cok guzel, kullanisli iki eklenti...Bir de guzel bir tema...


  Dünyanın en çok kullanılan ve artık bilgisayarların olmazsa olmaz programlarından biri olan anında mesajlaşma yazılımı Windows Live Messenger (WLM) yeni sürümü ile karşınızda.


  Messenger'ın kullanımını uzun uzun anlatmaya gerek yok. Artık bir bilgisayarın demirbaş yazılımı haline geldiği ve internete en çok kullanılan iletişim aracı olduğu için kullanımını ve temel özelliklerini biliyorsunuz.

  Bu yeni sürümde, önceki sürüme göre (8.1) görünümde Vista uyumlu bir görünüm için bazı ufak değişiklikler yapılmış.

  Yazılımın temel özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak;
  Arkadaş listenizde gruplar oluşturabilir, listenizi gruplara göre veya çevrimiçi/çevrimdışı olma durumlarına göre sıralayabilirsiniz.Listenizde ekli olan kişilerle yazışabilir, web kamerası aracılığıyla birbirinizi görebilir, sesli arama sayesinde de aynı zamanda birbirinizle konuşabilirsiniz.

  Listenizdeki kişilerin durumlarını görebilir, Messenger'a girdiklerinde (çevrimiçi hale geldiklerinde) onlarla yazışabilir veya çevrimdışı olsalar bile mesaj yazabilirsiniz. Çevrimdışı olarak gönderdiğiniz mesajlar, kişi çevrimiçi olduğunda kendisine iletilir.

  Gizlenmek istediğiniz durumlarda çevrimdışı görünebilir ve bu durumdayken istediğiniz kişilerle yazışabilirsiniz. Ancak görüntülü yazışma ve dosya gönderme gibi özellikleri kullanabilmek için çevrimiçi durumuna geçmeniz gerekir.

  Listenizdeki kişilerle bilgisayarınızdaki dosyaları paylaşabilir ve çevrimiçi durumdayken bilgisayarınızdaki bir dosyayı onlara gönderebilir ve onlardan dosya alabilirsiniz.

  Yeni ileti, e-posta, titreşim vs. aldığınızda isteğinize bağlı olarak görüntülü ve sesli olarak uyarılırsınız.Bir arkadaşınızla konuşurken başka arkadaşlarınızı da konuşmaya davet ederek bir telekonferans yapabilirsiniz. Listenizdekilere Messenger'ın içinde bulunan ve sonradan ekleyebileceğiniz hareketli ifadeler, göz kırpma animasyonları ve titreşim gönderebilirsiniz. Messenger pencerelerinizin renklerini ve arkaplanlarını istediğiniz gibi değiştirebilir ve size özel bir görünüm oluşturabilirsiniz.

  MsgPlusLive
  İstediğiniz her şey. Ve daha fazlası.

  Messenger Plus! Live, Windows Live Messenger için gerekli tek eklentidir. MSN Messenger 3 için basit bir eklenti olarak başladığı 2001 yılından beri 150 milyon yüklemeden sonra Messenger Plus!`ın, Messenger deneyiminizi büyük bir hızla geliştireceği garantilendi. Sadece yeni birkaç seçenek elde etmeyeceksiniz, kazanacağınız şey Windows Live Messenger yazılımı için tamamen yeni bir boyut olacak.
  Yine de, kullanılması (ve özelleştirilmesi) çok kolay

  Plus!, Windows Live Messenger`a anlık mesajlaşmalarınızı yapmak istediklerinizi engellemeden geliştirmesi düşünülmüş birçok yetenekler kazandırır. Ve bunları her Messenger penceresine eklenen basit Plus! menüsünden ve Messenger arayüzünde bulacağınız birkaç yeni düğmeden kendi isteğinize göre kullanabilmenizi sağlar:
  Konuşmalarınızı geliştirin: Daha verimli ve eğlenceli hale getirin

  Sekmeli Sohbetler
  Sekmeli bir web tarayıcısı kullanıyor musunuz? Kullanmasanız bile, sekmeli konuşmaları, sayısız pencereleri basit tek bir pencereye dönüştürerek düzenlediği için yararlı bulabilirsiniz. Solda di*** sekmeler, yukarıda normal sekmeler. Siz seçin. Ayrıca isterseniz sekmeleri sadece bazı özel sohbetlerinizi gruplandırmak için kullanabilir ve geri kalanları normal pencerelerde tutabilirsiniz.

  Hazır Metinler
  Sürekli aynı şeyi yazmaktan yoruldunuz mu? Hazır metinlerle ve metin değiştirmelerle tanışın: basit bir kısayol ya da yazılı komutla gönderilebilen otomatik ve özelleştirilebilir iletiler, ya da kelime filtresi olarak ya da yazı kısayolları kullanmak için otomatik metin değiştirme.

  Özel Sesler
  Özel İfade Sesi özelliği, kullanıcılara konuşma sırasında kendi seslerini gönderebilmelerini sağlayarak Messenger`daki ses bütünleşmesini gelecek düzeye taşıyor. Sesler iki tarafta da anlık olarak çalınır ve gerektiğinde otomatik ve saydam olarak aktarılır.

  Yeni ifade sesleri mevcut ses dosyalarından (MP3 gibi) kolaylıkla oluşturulabilir ya da bir mikrofon ya da başka bir ses kaynağından canlı olarak kaydedilebilir ama, ses oluşturmak sizin işiniz değilse, binlerce ses umumi veritabanından bulunabilir ya da ses paketlerinden alınabilir.

  Renkler, biçimlendirme ve komutlar
  Messenger Plus! size, ön ve arka plan için istediğiniz herhangi bir renk seçme ve kalın, italik, altı çizili ve üstü çizili gibi biçimlendirme ekleme imkanı sunar. Ayrıca geleneksel IRC sohbet odalarınınkilere çok benzeyen komut denen metin kısayolları Messenger`ı hemen her yönden kontrol etmenize yarar.
  Messenger`ınızı yenileyin: Kişilerinizi ve konuşmalarınızı yönetmek için çeşitli ekler

  Kişisel Durum
  Özel bir ad etiketi, kişisel ileti ve hatta oto-cevaplayıcı ile özel dışarıda ya da meşgul durumlarını oluşturun. Durumunuzu belli bir sürede sıfırlamak için zamanlayıcı kurun ve sık kullanılan durumları önceden tanımlayın.

  Messenger Kilidi
  Paylaşılan bilgisayar ortamlarında güvenliğiniz ya da patronunuzdan sakınmanız için (felaketiniz olabilir!). Bu özellik Messenger`ı basit bir kısayolla (ya da Plus! menüsü komutuyla) kilitlemenize ve sistem tepsisinde şüphe uyandırmayan bir simgeyle saklamanıza, parolayla korumanıza ve Messenger`ınızı kilitlediğiniz ve kilidi açtığınız zaman otomatik bir ileti göndererek kişilerinizi bilgilendirmenize yarar.

  Masaüstü Kişileri
  Eskiden ICQ`nun sunduğuna benzer, masaüstünüzde gezgin küçük pencerelerde istediğiniz herhangi bir kişinin durumunu gösterebilirsiniz. Kişiye bir ileti göndermek için iletileri ya da bağlantıları, ya da bir aktarım başlatmak için dosyaları bunlara sürükleyip bırakabilirsiniz.

  HTML İleti Geçmişi
  Messenger Plus! Live, bütün konuşmalarınızın günlüklerini orijinal Messenger`ınkilerden çok daha esnek bir şekilde tutmanızı sağlar. Kahretsin, Plus! yıllardır, MSN Messenger bunu, gerçi mükemmel değil ama, standart bir özellik olarak eklemeden önce de yapabilmenizi sağlıyordu. Ama Plus! Live bu özelliğin üstüne neler ekliyor?

  Kişi Listesi Temizleyici
  Bütün kişilerinizin istatistiklerini (son oturum açma, son konuşmanızı ne zaman yaptınız, vs.) kolayca görüntüleyin ve kişi listenizi eski ve tekrarlanan kişileri silerek temizleyin.

  Poligami (Birden fazla Messenger oturumu açın)
  Messenger Plus! Live Tercihlerinden sadece bir kutucuğu işaretleyin ve aynı anda birden fazla Messenger oturumu açın, hem de hepsi Plus!`la doğru bir şekilde bütünleşerek ve hiçbir yama dosyası gerekmeden.
  Artı, Scripting mimarisiyle sonsuz uzatılabilme


  Messenger Discovery Live
  Bu sürümde gelen yenilikler:

  Web kamerası kaydetme
  Şifrelenmiş anlık iletiler
  Arayüzleri değiştirebilir uyarılar
  Tamamen yeni ayarlar arayüzü
  İğnelenebilir kişiler
  Web kamerası ekran görüntüleri
  50'den fazla iyileştirme ve özellik

  Mevcut durumda bulunan özelliklerden bazıları:
  Çoklu oturum açma özelliği ile bilgisayarınızda aynı anda birden fazla hesap ile Messenger hesabı açabilirsiniz.
  imitate özelliği sayesinde konuştuğunuz kişilerin yazı biçimlerini ve kullanıcı isimlerini taklit ederek onların ağzından konuşmuş gibi yapabilirsiniz.
  Oto yanıt özelliği ile önceden belirlediğiniz iletilere verilecek otomatik yanıtlar belirleyebilirsiniz.
  Messenger oturumu kapandığında açık olan pencerelerin kapanmasını önleme.
  Kişilerin görüntü resimlerini çalabilme.
  Kişisel ifadelerinizin ekle tuşu ile kaydedilebilmelerini engelleme.
  İstediğiniz sıklıkta titreşim gönderebilme ve pencerenin titremesini engelleme.
  Yazım denetleme (MS Office gereklidir).
  İletilerin sesli olarak okunabilmelerini sağlama.
  15'ten fazla kullanışlı komut.
  Sadece konuşma pencerelerinde kullanılacak görüntü adı belirleyebilme.
  'ileti yazıyor' mesajınızı kaldırabilme.
  Gelişmiş MessengerDiscovery görüntü resmi yöneticisi.
  'Web Messenger kullanıyor' ya da 'Taşınabilir aygıtta' olarak oturum açabilme.
  Sık kullanılan fonksiyonlar için fare hareketleri atayabilme.
  Kişisel durumlar için kısayol tuşları belirleyebilme.


   


 2. gk123 New Member

  çok güzel bir paylaşım kardeşim Çok saol ...
   
 3. lifesport New Member

  bir çok site microsoft mantığı ile hareket ederken turkey arena bu tabuyu yıktı ilginize teşekkürler...
   

Sayfayı Paylaş