MSN, Gtalk, ICQ, AOL Pidgin Hepsi Bir Arada

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 1 Haziran 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Tüm mesajlaşma yazılımları tek programda
  Bazıları MSN'den kopamıyor, bazıları ise Gtalk'tan başka anında mesajlaşma uygulamasını beğenmiyor. Hala ICQ'dan kopamayanlar olduğu gibi IRC de varlığını sürdürüyor. Peki hepsindeki arkadaşlarınızla iletişim halinde olmak için ayrı ayrı programlar çalıştırmak zorunda mısınız? Neyse ki bunun cevabı hayır. Bu konuda Trillian gibi çok popüler yazılımlar var. Ama tüm anında mesajlaşma uygulamalarını tek bir çatı altında birleştiren programların en başarılı alternatiflerinden biri de Pidgin.

  Eski internet kullanıcıları Pidgin'i GAIM adıyla da tanıyor olabilirler. İlk olarak 1999 yılında AOL çalışanlarının da desteğiyle geliştirilen ve GTK ve AOL Instant Messenger kelimelerinin baş harflerinden adını alarak GAIM olarak ünlenen program, daha sonra AOL'un AIM markasının kullanım hakkını elinde bulundurduğu için Pidgin olarak adını değiştirmek zorunda kalmıştı.

  Aralarında Türkçe'nin de bulunuğu 80 dil desteğine sahip olan Pidgin; ücretsiz, kaynak kodlu ve eklenti desteğine sahip. MSN, Gtalk, ICQ ve IRC'nin yanı sıra AIM, MySpaceIM, Yahoo, Bonjour ve QQ gibi anında mesajlaşma yazılımları da destekleyen programı Windows, Mac OS X ve Linux için şu adresten indirebilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş