MP3 İndirme Modası Geçti mi?

Konusu 'Sohbet' forumundadır ve ot-gu tarafından 16 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  [​IMG]
  Bir zamanların indirme rekortmeni MP3 dosyalarına bir haller oldu. Ama işin içinde başka işler var!
  Medya arama motoru Findthatfile.com'un NewTeeVee ile paylaştığı verilere göre MP3 şarkıları indirmenin modası geçiyor ve yerini film ve e-book indirmelerine bırakıyor.

  Rapidshare, FTP siteleri, Usenet sunucuları ve dosya paylaşım ağlarındaki dosyaları indeksleyen Findthatfile'a göre MP3 hala yaygın olarak kullanılıyor ancak dijital müziğe olan talep düşüşte.

  En çok indirilenler listesinde film ve video dosyalarını ise PDF dosyaları, RAR arşivleri ve TTF yazı tipi dosyaları takip ediyor. MP3'ler ise DLL'lerden (Windows kitaplık dosyası) biraz daha popüler. Mevcut dosya türlerine baktığımızda ise bu konuda durum biraz farklı: PDF, en çok bulunan dosya iken MP3'ler ve çeşitli arşiv dosya biçimleri onu takip ediyor.

  Peki bu kullanıcıların müzik indirmekle artık ilgilenmediği anlamına mı geliyor? Pek de değil, zira kullanıcılar müzikleri tek tek indirmek yerine ZIP veya RAR arşivleri biçiminde, albümün tamamını indiriyor olabilirler. YouTube'un da MP3'lerde yaşanan düşüşe etkisinin önemli derecede olduğunu söyleyebiliriz.
   


Sayfayı Paylaş