Motosiklette işbirliği, Motoran

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 10 Nisan 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Türkiye'nin öncü motosiklet kuruluşlarından Motoran,
  Hyundai'nin Tayvan'daki üreticisi ve dünyaca ünlü motosiklet markası Sym ile ortak üretime başladı.Yapılan yazılı açıklamaya göre, Motoran'ın Atatürk Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikasında düzenlenen tanıtım toplantısına Sym Yönetim Kurulu Başkanı Chou Ken Yuan ve şirketin Avrupa Direktörü Andy Huang, Motoran Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Ünsal katıldı.

  [​IMG]


  Yılda 1 milyon adetlik motor üretim kapasitesi ve bugüne dek 12 milyon motor üretimi gerçekleştiren Sym'nin ilk kez kendi fabrikaları dışında bir tesiste üretim yapmaya başladığını belirten Motoran Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Ünsal, bu işbirliği sayesinde Türkiye'de ilk defa üst segmentte motosiklet üretimine başlanacağını vurguladı. Sym'nin yıllık cirosunun 1,2 milyar dolar düzeyinde gerçekleştiğine dikkati çeken Ünsal, ürün yelpazelerine 2010 yılında, en az 2 yeni model daha ekleyeceklerini kaydetti.

  Motoran'a ait 20 bin metre karelik alanda, yıllık üretim kapasitesi 40 bin adet olan fabrikanın üretim ölçeğinin büyütülmesi, kriz ortamında yeni istihdam olanakları yaratması bakımından da sevindirici bir gelişme olduğuna işaret eden Serhan Ünsal, şöyle devam etti: “Dünya üzerinde defalarca çeşitli kalite ve performans ödülleri alan SYM'nin Motoran ile yaptığı işbirliği, kuşkusuz motosiklet meraklılarını da heyecanlandırıyor. Bu üretim kararı, tüketicinin artık üst segment motosikletlere de, uygun fiyatlarla sahip olabileceği anlamına geliyor. Özellikle SYM scooterlarının çok yaygın olduğu, İtalya, İspanya, Fransa, Yunanistan gibi ülkeler ile Türki Cumhuriyetler ve Kuzey Afrika ülkelerine de İzmir'de üretilmiş motosikletlerin satılması önemli bir gelişme olarak göze çarpıyor.”

  Sym Yönetim Kurulu Başkanı Chou Ken Yuan da, müşteri gereksinimlerini öncü ürünler üreterek karşılamayı planladıklarını belirterek şunları kaydetti: “Türkiye'de motosiklet sektörüne lokomotif olabileceği düşünülen Motoran AŞ ile bu amaç doğrultusunda el sıkıştık. SYM ailesinin fertleri olarak, başarının temelinde sağlıklı ve dürüst ticari ilişkilerin yattığına inanıyoruz. Bayi ve servis ağımızı bu gerçeklerden yola çıkarak titizlikle oluşturduk. Bizler kurumsal yapımızda, entegrasyon, verimlilik, yenilikçilik ve müşteri tatmini gibi değer yargılarına odaklı yapılanırken, bayi ve servislerimize sağlayacağımız zamanında ve kaliteli ürün hizmetinin, aynı şekilde tüketicilere de yansıyacağına inanıyoruz.”
  09.04.2009, Perşembe
   


Sayfayı Paylaş