MotoPlus 09 un Sürprizi Fiat 500!

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 6 Şubat 2009 başlatılmıştır.

  1. OrKuN Well-Known Member


    Fiat’ın küçük sınıfta
    trendleri belirleyen ve şehir içi kullanım özellikleriyle olduğu kadar tasarımıyla da ön plana çıkan ikon modeli 500, 5-8 Şubat tarihleri arasında CNR Dünya Fuar Merkezi’nde düzenlenen MotoPlus’09’da Vespa standında sergileniyor.

    [​IMG]

    İtalyan Efsaneleri Fiat 500 ile Vespa’dan İşbirliği!
    İtalyan endüstrisinin en önemli markalarından biri olan ve ülkemizde Ferco Motor tarafından temsil edilen Vespa markalı scooter ve motosikletler ile bir diğer İtalyan efsanesi Fiat 500, aynı standta ziyaretçilerin karşısına çıkıyor. Boyutları ve tasarımıyla olduğu kadar ekonomik ve çevreci motor seçenekleriyle de kalabalık şehir yaşamına uygun kullanım kolaylıkları sunan Fiat 500, Vespa markalı scooter ve motosikletler gibi hem ideal hem trend olmayı başaran şehir içi mobilite araçları arasına adını yazdırmayı başarıyor.
    Fiat Binek Araçlar, İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açan MotoPlus’09 Fuarı’na Ferco Motor’un distribütörlüğünü yaptığı Vespa markasının standında yer alan Fiat 500 modeliyle katılıyor. Pratik, ekonomik ve avantajlar sunan şehir içi kullanım özellikleriyle son olarak İngiltere’de “Yılın Şehir Otomobili” seçilen Fiat 500, tüm scooter ve motosikletler gibi şehirde trafik sorununa çözüm olacak nitelikleriyle dikkat çekiyor. Nostaljik tasarım özellikleriyle kabin içinde 2+2 oturma düzeninde 4 kişilik yaşam alanı ve 185 litrelik bagaj hacmi sunabilen Fiat 500, 3.54 metrelik uzunluğu ve 1.6 metrelik genişliğiyle de olası park problemlerine çözüm sunuyor. Düşük emisyon yayan çevreci motorları ve düşük kullanım maliyetlerinin yanı sıra çekici tasarımı ve keyif veren sürüş özellikleriyle farklılığını ortaya koymayı başaran Fiat 500, ülkemizde de 28 bin 500 YTL’den başlayan anahtar teslim fiyatıyla satılıyor.

    Zengin standart donanım, dinamik ve çevreci motor seçenekleri!
    1.3 litrelik 75 HP güç üreten Multijet teknolojili dizel motorun yanı sıra 1.2 litre 69 HP ve 1.4 litre 100 HP’lik iki adet benzinli motor seçeneğine sahip Fiat 500, isteğe bağlı olarak Dualogic otomatik şanzımanla da satın alınabiliyor. Fiat 500, aynı zamanda rakipleri karşısında zengin standart donanım özellikleriyle de dikkat çekiyor. Pop, Lounge ve Sport adı verilen üç farklı donanım paketi bulunan Fiat 500’ün baz ekipman versiyonunda EBD destekli ABS, sürücü ve ön yolcu havayastıkları, yan hava yastıkları, perde havayastıkları, sürücü diz havayastığı, manuel klima, gövde rengi tamponlar ve yan aynalar, krom kapı kolları, metalik boya, MP3 çalarlı müzik sistemi, yükseklik ayarlı ön ve arka kafalıklar, follow me home farlar ve katlanabilir arka koltuklar yer alıyor. “Lounge” versiyonunda ise “Pop” donanım seviyesine ek olarak direksiyondan kumanda edilebilen Blue& MeTM Sistemi (Bluetooth teknolojisi, USB girişli MP3 çalar ve sesli SMS okuyucu), 15 inç alaşım jantlar, sis farları, otomatik klima, sabit cam tavan, park sensörü, ön ve arka tampon üzeri krom barlar, krom kapı eşik çıtaları, krom egzoz ucu, yükseklik ayarlı deri direksiyon simidi ve deri vites topuzu gibi donanımlar yer alıyor. Fiat 500’ün Sport versiyonunda ise Pop donanım seviyesine ek olarak 15 inç alaşım spor jantlar, karartılmış arka camlar, 500 logolu gövde rengi yan koruma çıtaları, krom egzoz ucu, arka spoyler, sis farları, park sensörü, direksiyondan kumandalı Blue& MeTM Sistemi (Bluetooh teknolojisi, USB girişli MP3 çalar ve sesli SMS okuyucu), otomatik klima, çok amaçlı sportif gösterge tablosu ve koltuklar, yükseklik ayarlı sportif deri direksiyon simidi ve vites topuzu gibi donanımlar yer alıyor.
    Fiat 500, sürücü diz havayastığı dahil standart olarak sunulan 7 havayastığı ve Euro NCAP testlerinden aldığı 5 yıldızla da maksimum güvenlik sunabilen bir otomobil olduğunu ispat ediyor

    Fiat 500 ile kendini ifade et!
    Fiat 500’ün farklı özellikleri ve geniş kişiselleştirme seçenekleriyle 500.000’den fazla kombinasyon yaratmak mümkün. 500 hayranları isterlerse 500’ün dünyasını yakından tanıyabilecekleri Fiat 500 adresinden, ya da Fiat showroomlarında bulunan araç konfigüratörlerinden kendi 500’lerini tasarlayıp farklarını ortaya koyabiliyorlar.
    06.02.2009, Cuma
     


Sayfayı Paylaş