Mitomani Hastalığının Tedavisi

Konusu 'Psikiyatri' forumundadır ve Nysa tarafından 31 Mart 2018 başlatılmıştır.

 1. Nysa Well-Known Member


  Yalan veya Yalan söylemek; doğru olmayan söz, hakikat ve gerçeğin aksi, haksız söz ve bir kimseden söylemediği halde söz nakletmek manalarına gelmektedir. Yalanın aslı sözdedir; geçmişte olsun ve gelecekte, vaat olsun ve başka bir şey. Doğruluğun (sıdk) karşıtı, bir konuda kasıtlı veya kasıtsız olarak gerçeğe aykırı haber veya bilgi vermek anlamlarında da kullanılmıştır. Istılahta ise gerçeğin ve hakikatin aksini söylemeye yalan denmektedir. İnsanın en büyük ve en kötü sıfatlarından biri yalan söylemektir.

  Mitomani ve Tedavisi

  Mitomani yalan söyleme hastalığı olarak tanımlanır. Hastalık ciddi boyutlarda yalanlar uydurma, bu yalanlara inanma ve çevresindekileri olabildiğince inandırma ile karakterizedir.

  En büyük sebepleri olarak odak olma, çevresindeki insanların ilgisini çekebilmektir. Eğer ona gerçekten yardımcı olmak istiyorsan iyi bir psikolog ya da psikolojik danışmandan yardım alman olacaktır. Sana tavsiyem daha önce bu konuda çalışmış, hatta bulabilirsen bir mitomani uzmanıyla çalışman olacaktır. Allah sabır ve kolaylık versin. Kız arkadaşına vereceğin psikolojik destek inanki bu problemi atlatmasında yardımcı olacaktır. Eğer kız arkadaşın tedavi olmak istemezse onu zorlamaman tavsiyem olacaktır. İkna etmeyi denemen en doğru yöntemdir. Onunla konuşmalı ve mutlaka ikaz etmelisin. Eğer ikna edemezsen zorla tedavinin bu gibi hastalıklarda sonuç vermeyeceğini bilmen gerekir.

  Kaynak: Vikipedi ve Net'ten alıntıdır.
   


Sayfayı Paylaş