Mısır yöresel kıyafetler

Konusu 'Ülkeler' forumundadır ve RüzGaR tarafından 28 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. RüzGaR Super Moderator


  Yöresel Mısır Kıyafetleri Resimleri

  [​IMG]

  Geleneksel Mısır kıyafetleri elbiseleri şöyledir; Mısır kostümler bir dizi vardı. Çiftçi (fellahin) temelde gallibayas giyerler. 1500'lerden itibaren Osmanlı Türkleri ve 1798 sonrası Avrupa - şehirlerde üst sınıfların kendi fatihlerin kıyafetleri benimsedi. Güneyinde Nubians kendilerine özgü kostüm var ve çölde bedevi de giyim ayrı bir tarzı var. Mısır yöresel kıyafetleri nelerdir.

  Mısır - Kadınlar
  Fruitseller (c1980) Köylü kadınlar bir gallebaya dışarıda giymek ama şehir gallibaya sadece kapalı giyilmelidir eğiliminde olacaktır. Kamu giymek için bir kadın bir tob sebleh denilen geniş bir kadının elbise giyecek.
  Geniş pantolon, diz ve ayak bileklerine kadar düşen altında toplanan iç çamaşırı (tshalvar veya shintijan) olarak giyilirdi.

  Kadının kaftan bir Yelek denirdi. Bu da meme açık ve düğmeli veya şekillendirme için yan dikişler üzerinde bağcıklı boyun, sıralanmıştı. En çok pantolon üzerinden yüksek tarafında yarık vardı. Şal ile kuşanmış. Kadın Yelek altında bir gömlek ve bir djubbeh giymek ya da üzerinde binnish olur.

  İskenderiye ve Kahire'de, kadınlar da melaya LUF giyecek - büyük dikdörtgen bir şal alçakgönüllülük, sıcaklık için aşınmış ve yapılacak taşırdım.

  Ya beyaz pamuklu veya açık örgü uzun bir dikdörtgen yüz peçe - - ve başörtüsü (bazen bir takke üzerine - taqiyah) Şehir kadınlar genellikle bur `a giyilir. Başka headcovering bazen pom poms süslenmiş Mandil (başörtüsü) idi. Fellahin arasında hattah gibi bir çanta bazen giyilirdi.

  Mısır - Erkekler
  Erkekler için temel geleneksel Mısır konfeksiyon uzun bir gömlek (gallibaya) 'dir. Tilke de silah altında gevşek uygun (eri) ve fellahin tarafından giyilen bir Haliç'e açılan denilen gallibaya çok geniş bir sürümü ile tek ayırır. Fellahin gallebaya eteğine kadar aksama ve uyluk çevresinde kaydırmak istiyorsunuz çalışırken.
  Pantolon (sserual) bazen gallebaya altında giyilirdi.

  Gallebaya fazla bir kaftan (genellikle çizgili) giyilirdi. Bir kaftanın önünde açık ve genellikle bir kumaş bant (Hizan) tarafından çoğaltılan, uzun, geniş kollu bir ceket gibi bir tam uzunlukta giysidir. Kaftanın üzerinde binish oldu - geniş kollu bir bez palto - genellikle aşağıdaki genellikle koyu gri ve çizgisiz kesmedim. Alternatif olarak, binish daha karmaşık kesilmiş olan bir djubbeh Osmanlı işgali sırasında özellikle Türkler tarafından giyilebiliyordu. `Ulema da elimden kaftanı üzerinden jubbah giydi. Jubbah ayakları ulaşan uzun ve geniş kollu cübbe idi ve aşağı düğmeli yarım oldu.

  Ancak, 1800'lerden itibaren Avrupa elbise Osmanlı sarayı arasında geleneksel elbise değiştirilir ve bu elit üyeleri tarafından ele alındı. Bu nedenle, iktidar aydınların üst düzey memurlar ve üyeleri, Avrupa tarzı giyim Mısır'da görülebilir.
  Ancak Avrupa Şapkalar kabul edilmedi. Bunun yerine Sultan Mahmud Han II checheya heargear yıpranmış olacağını hükmetti. Mısır'da bu "fes" adı verildi. Daha sonra Muhammed Ali askeri üniforma parçası olarak fes taşımaktı. Bu, 1952 Devrimi'nden sonra şapkaya olarak kaldırılmıştır. Yıpranmış katmanları hakkında daha fazla bilgi için bkz Kadın Headewear

  Ne Mısırlılar tarafından giyilen değildi Igal Arap kufeya ve oldu - belki bazı bedevi arasında hariç. Mısır kıyafetleri giysileri konusunu okudunuz.

  [​IMG]
   

  Moderatör tarafından son düzenleme: 12 Mayıs 2015

 2. m.ali Guest

  Teşekkürler arkadaşlar aradığımı buldum saolun.
   
  Moderatör tarafından son düzenleme: 12 Mayıs 2015
 3. özgeliyda Guest

  Çok kötü hiç beğenmedim bu siteyi...
   
  Moderatör tarafından son düzenleme: 20 Mayıs 2015
 4. Hiç erinmeyip yorum mu atabiliyorsunuz :D ulan bende erinmedim ama valla cahilsiniz işsizsiniz.
   
  Moderatör tarafından son düzenleme: 17 Kasım 2015

Sayfayı Paylaş