Mısır Püskülünün Faydaları

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 12 Haziran 2009 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Mısır Püskülünün Faydaları
  Mısır Püskülü (Zea mays): Ortalama 2 metre boylarında, kökü kalın ve saçaklı, yaprakları şerit gibi uzun, sert ve sivri olan bir bitki olan mısırın meyvelerinin ucundaki saçaklardır. Mısır püskülü bol miktarda potasyum, sodyum ve kalsiyum içerir. Mısır püskülünde ayrıca, yağ, reçine, şekerler ve allantoin bulunur.

  Mısır Püskülünün Faydaları: İdrar yollarını temizler. Ödemleri giderir. Bedeni güçlendirici toniktir. Romatizma tedavisinde yardımcı olur. İdrar söktürücüdür. Sinirleri yatıştırır. Böbrek iltihabı, romatizma ve gut hastalıklarına karşı etkilidir. İdrar yollarındaki ve mesanedeki taşları düşürür. Zayıflamaya ve vücuttaki yağları eritmeye yardımcı olur. Çocuklarda ve yaşlılarda görülen altını ıslatmaların tedavisinde faydalıdır.turkeyarena.net Üretrit (idrar yolları enfeksiyonu), sistit (mesane enfeksiyonu) ve prostatit (prostat bezi enfeksiyonu) tedavilerinde etkilidir, özellikle ayrıkotu ve civanperçemi ile birlikte kullanılırsa daha etkili olur. Çocuklarda böbrek sorunlarının atlatılmasına yardımcı olur.

  Mısır Püskülü Nasıl Kullanılır? 1 tatlı kaşığı kadar kıyılmış mısır püskülünün 1 su bardağı kaynamış suda 4-5 dakika demlendikten sonra süzülmesiyle hazırlanan mısır püskülü çayı dahilen ve genellikle yemeklerden önce günde 2-3 kez içmek suretiyle kullanılabilir. Mısır püskülü çayı, zayıflamaya yardımcı bir diğer bitki olan kiraz sapı ile birlikte de kullanılmaktadır.
   


 2. Aylinn Well-Known Member

  mısır püskülü çayı ile zayıflayanlar oldumu bilgi verin nolur çok acil bir kaç kilo vermem lazım
   

Sayfayı Paylaş