Minik Serçenin Öyküsü

Konusu 'Masal ve Hikayeler' forumundadır ve CAN tarafından 3 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

 1. CAN Well-Known Member


  MİNİK SERÇE

  Bir zamanlar kendini ispatlamaya çalışan MİNİK SERÇE varmış. İlk bulduğu bir pencerenin kenarına konmuş. Şakıyarak içerde ki kişin ilgisini çekmeye çalışmış. Güya pır pır uçuşarak, şakıyarak dikkati çekmeye çalışmış. Ama ne yaparsa yapsın boş imiş. İçerde ki onu içeriye almayı düşünmek nedemek kuşlardan da nefret edermiş. Kuşların özgür olduğunu,kendisininde hayat mahkumu olduğunu düşünüp. MİNİK SERÇEyi tanımak istememiş. Birgün mahkum olduğunu düşünen kişi MİNİK SERÇE'ye ders vermek istemiş. MİNİK SERÇEnin kanatlarını keserek bir kafese kilitlemiş vekafesi karanlık odaya bırakmış. MİNK SERÇEyi ölüme terkedip. Günlük yaşantısına dönmüş.

  Ama birgün rüyasında MİNK SERÇE'nin gözyaşlarını görüp utanmış, pişman olmuşHemen karanlık odanın yolunu tutmuş. Kapıyı açınca birde ne görsün ki küçük bir karınca MİNİK SERÇEye hayat vermek için ekmek taşıyormuş. Adam utanmakla kalmayıp kendine lanet yağdırmışBen bir toz zerresi büyüklüğünde ki karınca kadar olamadım. Gözlerinden yaşlar süzülerek benim yüreğim bir karınca kadar yok imiş demiş kendi kendine. Adam MİNK SERÇEyi eline almış ve penceresinden dışarı salmışSalarkende demiş ki benim mahkumiyetim odamda değil yüreğimde, yüreğimde taştan imişBenim yanlışımı minicik yüreğiniz gösterdi demiş. Adam hergün MİNİK SERÇEyi penceresinin önünde beklemeye başlamı.ş

  Ama MİNİK SERÇE hiç gelmemiş onun penceresine buna çok üzülen adam yaptıklarını affettirmek için imkan arayormuşBirgün penceresinin dibinde dolaşırken bir avuç tüylerle karşılaşmış. Başlamış ağlamaya çünki kanatlarını kestiği için MİNİK SERÇE uçamamış. Olduğu yere düşmüş günlerce ağlamış sevdiği pencereden aşağı bakıp onu görsün diyeAdam özgürlüğe saldığı zannederek göklerden gelmesini beklerken,aşağıda olabileceğini hiç düşünmemiş. Tekrar utanmış kendinden artık af diliyeceği MİNİK SERÇE de yok imiş. Kendi,bir nebze huzurlu edebilmek için adam hergün penceresine kuş yemleri koyurmuş ve hergün MİNİK SERÇEnin mezarı başında af diliyormuş Bencilliği olduğu,insanca yanını kaybettiği için.
   


Sayfayı Paylaş