MINI John Cooper Works Cabrio

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 19 Şubat 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  211 bg gücündeki eşsiz yarış deneyimi,
  şimdi yeni MINI Cabrio'da da sunulmaya başlanıyor. Dünya lansmanı Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarında yapılacak MINI John Cooper Works Cabrio, açık havada sürüş keyfini eşsiz performans ile birleştiriyor.

  [​IMG]

  Üstü açık olarak kullanmanız için size adeta yalvaran yeni MINI Cabrio, şimdi çok daha sportif ve dinamik özelliklerle geliyor. Yeni MINI Cabrio’un bir kaç hafta önce yapılan tanıtımından sonra, şimdi de MINI John Cooper Works Cabrio, 05 - 15 Mart 2009 tarihleri arasında yapılacak olan Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarında otomobil severler ile buluşacak.
  MINI John Cooper Works Cabrio, “John Cooper Works” alt markası ile MINI çatısı altında sunulan üçüncü model. Üstü açılabilen yüksek performanslı bu model, ilk kez Mart 2008'de Cenevre Otomobil Fuarında görücüye çıkan MINI John Cooper Works ve MINI John Cooper Works Clubman modelleri gibi, iki markanın uzun süreli geçmişlerinin yanı sıra aralarındaki yakın ilişkiyi ve yeni modellerin geliştirilmesine olan etkiyi temsil ediyor.

  MINI'nin yüksek performans modelinin açık hava versiyonu, bir yarış otomobilinin kusursuz sürüş teknolojisini, MINI Cabrio’nun estetik görüntüsü ile birleştiriyor. Motor sporlarına duyulan tutku ile biçimlenen MINI John Cooper Works Cabrio, güneş ışıklarını içine alması, rüzgarı yalayıp geçmesi ile sürüş keyfinin en saf halini sunuyor.

  MINI John Cooper Works Cabrio, 1,6 litre hacimli, 4 silindirli, twin-scroll turbo şarjlı ve doğrudan yakıt enjeksiyonlu motoru sayesinde fırtınalı bir heyecan yaratıyor. 1.850 – 5.600 dev/dak arasında 211 bg maksimum güce ulaşan otomobilin 260 Nm’lik tork değeri, overboost ile 280 Nm seviyesine kadar ulaşıyor.

  Otomobilde güç ünitesi olarak, MINI John Cooper Works CHALLENGE modelinde kullanılan motor temel alınmış. Bu ünite, MINI John Cooper Works Cabrio’yu 100 km/s hıza yalnızca 6,9 saniyede ulaştırıyor ve bu iddialı rakam yeni MINI Cabrio’ya segmentinde ayrı bir yer sağlıyor.
  MINI John Cooper Works Cabrio, öne çıkan sportif karakterini, öncelikle motor bölmesindeki güç makinesine borçlu. Motorun yanı sıra, çok hafif ve özel hafif-metal jantlar, olağanüstü güçlü frenler, yeni egzost sistemi ve modifiye edilmiş 6 ileri vitesli manuel şanzıman, MINI CHALLENGE yarışlarına katılan modellerin özelliklerinden alınmış. Bu nedenle, MINI John Cooper Works Cabrio’nun doğrudan motor sporlarından alınan bir sürüş keyfine sahip olduğunu söylemek abartılı değil.

  MINI Cooper S Cabrio ile karşılaştırıldığında, MINI John Cooper Works Cabrio’da motor gücünün daha yüksek olmasının ana nedeni, optimize edilen hava giriş ve çıkışı ile modifiye edilen turboşarj. Tüm emme ve egzost elemanları, motorun özel sesine eşlik ederken aynı zamanda da iyi bir akış sağlanması için özel olarak şekillendirilmiş.

  MINI John Cooper Works Cabrio, tipik MINI tarzında ön tekerleklerden çekiş sistemine sahip. Güç, ileri teknolojili motorun ürettiği yüksek torku kolayca alabilecek şekilde üretilen 6 ileri vitesli şanzıman tarafından aktarılıyor.
  Küçük otomobil segmentinde oldukça benzersiz özellikler olan öndeki gelişmiş McPherson süspansiyon ve merkezi olarak konumlandırılan arka aksa ek olarak, elektrik destekli direksiyon sistemi (EPS) güvenlik ve kusursuz bir yol tutuşunu garanti altına alan bir diğer etken. Aynı şekilde, elektrikli servo motor sadece güç takviyesi gerektiğinde veya bizzat sürücü tarafından istendiği zaman devreye girerek otomobilin verimliliğine katkıda bulunuyor.

  Standart olarak sunulan spor fren sistemi, kısa durma mesafelerini garanti ediyor, kusursuz yanıtı ve uygun frenleme kuvvetiyle öne çıkıyor. Önde iç havalandırmalı ve John Cooper Works logolu, kırmızı renkli, alüminyum kaliperli disk frenler, üstün güç için büyük boyutlu.

  Sportif süspansiyonuna ve güçlü frenlerine ek olarak, MINI John Cooper Works Cabrio’da iddialı sürüş denge sistemleri de mevcut. Standart donanımlar arasında, anti-blokaj fren sistemi (ABS), elektronik fren kuvveti dağıtımı (EBD), viraj fren kontrol sistemi (CBC), yokuşta kalkış yardımcılı dinamik denge kontrolü (DSC), dinamik çekiş kontrolü (DTC) ve fren yardımcısı sayılabilir.

  John Cooper Works modelleri, diğer MINI’ler gibi Oxford'daki MINI üretim tesislerinde üretiliyor ve dünya çapında yaygın yetkili satıcı ağı kanalıyla, sürüş keyfi, premium kalite ve bireysel stil ortak değerlerini temsil ediyor. John Cooper Works logosunu gururla taşıyan üç model de, güvenilirlik, kaliteli işçilik ve tasarımda orijinallik konularında BMW Group'un yüksek standartlarına sahip..
  17.02.2009, Salı
   


 2. OrKuN Well-Known Member

Sayfayı Paylaş